wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-10| GIS, Przetargi

GUGiK poszukuje chętnych do opracowania aplikacji do edycji i kontroli BDOT10k

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz kolejny zamawia oprogramowanie w drodze konkursu. Tym razem ma ono służyć do zarządzania, kontroli oraz edycji danych BDOT10k.


GUGiK poszukuje chętnych do opracowania aplikacji do edycji i kontroli BDOT10k

Przygotowanie i udostępnienie tego typu aplikacji było zapowiadane przez GUGiK już wcześniej. Oprogramowanie to ma umożliwić aktualizowanie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) wg nowych regulacji obowiązujących od 5 sierpnia 2021 roku, a które w pełni wejdą w życie z końcem 2023 r.

Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, aplikacja ma być przeznaczona z jednej strony dla pracowników GUGiK oraz WODGiK-ów, a z drugiej – dla firm realizujących zlecenia z zakresu aktualizacji BDOT10k. Software ma bazować na oprogramowaniu QGIS w wydaniu długoterminowym (LTR) oraz być dostosowany do pracy z bazami Oracle 19c. Aplikacja będzie umożliwiać m.in.: dodawanie i usuwanie obiektów w BDOT10k oraz ich aktualizację, edytowanie atrybutów (w tym automatyczne uzupełnianie niektórych z nich), dodawanie referencji do baz EGiB, BDOT500 oraz GESUT czy kontrolowanie wprowadzonych zmian.

Prace konkursowe będą oceniane wg następujących kryteriów:

 • przyjazność interfejsu użytkownika,
 • kompletność dokumentacji kodu,
 • funkcjonalności i kontrole fakultatywne,
 • możliwości konfiguracji i dostosowania,
 • funkcjonalności dodatkowe.

Dla autora zwycięskiej pracy GUGiK przewidział nagrodę w wysokości 123 tys. zł brutto.

Zgłaszanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie jest możliwe do 25 stycznia, natomiast prace konkursowe należy składać do 29 kwietnia.

Jest to już trzeci konkurs na aplikację ogłoszony w ostatnich tygodniach przez GUGiK. Poprzednie dotyczyły:

Wcześniej rozstrzygnięto zaś konkursy na nowy model quasi-geoidy oraz Portal BDOT10k.

Dokumentacja konkursu


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cyrk 4 miesięcy roboty, delegowanie kilku ludzi, a na końcu wyjdzie, że ktoś inny zrobił ładniejsze przyciski i menu i z wypłaty nici ... Ktoś normalny startuje w takich konkursach?
odpowiedz zgłoś
A w środku Aplikacji będzie siedział ŚWISTAK i wszystko ładnie zawijał w SREBERKA :)
odpowiedz zgłoś
Problemik Panowie z GIAPu coś głośno płaczą, bo GUGIK ich jednak nie chciał...
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Problemik Nie płaczemy :) delikatnie się uśmiechamy :)
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Problemik Siedzimy i czekamy kiedy "trupy naszych przeciwników" spływać będą rzeką :)
zgłoś
odp: odp: Problemik To nie jest Sun Tzu, on złapałby się za głowę słysząc o siedzeniu i czekaniu na przeciwnika który niekoniecznie tą rzeką chce spływać.
zgłoś
Proponuję wypłacać w GUGiKu pensje w formie konkursu. W danym miesiącu dostaje tylko zwycięzca? reszta? no cóż musi się postarać, to może następnym razem się uda?
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Proponuję ała boli
odpowiedz zgłoś
odp: Proponuję Zgodnie z nowym pomysłem, konkursy mają zastąpić przetargi w ramach nowego ładu 2.0. Czyli wszyscy robią, know how i technologię państwo i jego przyjaciele pozyskują za darmo, a kasa trafia do wybranego wcześniej kolegi. Czego nie rozumiecie ?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Proponuję niczego, wszystko jest jak trzeba. Tylko tak nam właśnie obiecywał poprzedni vice, a się ucięło. Tylko wtedy to były jakieś sensowne kwoty, a do konkursu poniżej bańki to nie ma co papierów składać. Jeszcze GGK pójdzie po rozum do głowy i do nas przyjdzie. Nikt się nie obraża jesteśmy do dyspozycji, to zwykły biznes.
 1 
zgłoś
odp: odp: Proponuję A kto to utrzyma jak już kolega dostanie pieniążki ? Też kolega bez przetargu za drobniaki w postaci miliona czy dwóch ?
 1 
zgłoś
odp: odp: Proponuję A co słychać w mobilnym geoportalu z konkursu, działa lepiej od tego niczego czyli geoportalu2 ? A może system do BDOT10k z już rozstrzygniętego konkursu aktualizować o funkcje powyżej zamiast zamawiać kolejny ? To ten stary się wyrzuci ? Można mieć dwa jednoczesne systemy do Bdot10k obydwa z konkursu ? To zgodne z finansami publicznymi jest ?
 1 
zgłoś
odp: odp: Proponuję jak sobie chcesz to rób w konkursach. ja jestem cierpliwy. Wrócą jeszcze normalne czasy robienia tego jak trzeba.
 1 
zgłoś
Uprzejmie informuje, że dostępne testowe dane na mapy.pomorskie.eu przekonwertowanych BDOT10k do nowej struktury nie są zgodne z obecnymi założeniami GUGiK i obecną wersją schematu opublikowaną 06.12.2021 na repozytorium interoperacyjności. Schematy i założenia konwersji są obecnie zmienne w czasie, do czasu ustabilizowania zasad konwersji i poprawy poprawności warunków kodów karto dostępnych jako załącznik do tego konkursu przez GUGiK nie ma możliwości przeprowadzenia konwersji docelowej i jej opublikowania. Proszę o uwzględnienie tego faktu przez osoby, które zdecydują się startować w tym konkursie i chciałyby użyć danych testowych dostępnych na pomorskie.eu. Dziękuję,
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Uprzejmie Czy w zasadach konkursu jest napisane, że trzeba używać danych z pomorskie? Czyżby Geoforum pominęło taką informację?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Uprzejmie A czy są dostępne publicznie jakieś inne dane ?
 2 
zgłoś
odp: odp: Uprzejmie Dopowiem do tego pytania, że baza danych Oracle będąca w GUGiKu nie stanowi BDOT10k w świetle rozporządzenia o BDOT10k, a GUGiK nie ma w przepisach określonego zadania, które opisuje ten konkurs. Szczegółowo zapoznałbym się na miejscu GUGiK i startujących z posiadaną przez GUGiK licencją Oracle w zakresie udostępniania innych podmiotom dostępu do działającej u niego bazy Oracle. Formalnie patrząc na dokumenty konkurs ten nie został przez nikogo zatwierdzony, więc go nie ma.
 1 
 4 
zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS