wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-31| Geodezja, GIS, Software

Konkurs na wtyczkę QGIS do wizualizacji plików GML

Główny geodeta kraju ogłosił konkurs na opracowanie wtyczki oprogramowania QGIS przeznaczonej do wizualizacji graficznej plików GML zawierających dane EGiB, GESUT, BDOT500 oraz biblioteki znaków kartograficznych.


Konkurs na wtyczkę QGIS do wizualizacji plików GML

Wtyczka musi umożliwiać:
a) import danych z plików GML zapisanych zgodnie ze schematami EGiB, GESUT, BDOT500 dostępnymi w repozytorium interoperacyjności,
b) wizualizacje graficzną danych, o których mowa w lit. a, za pomocą znaków kartograficznych określonych w załączniku nr 4 do rozporządzenia z 23 lipca 2021 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej,
c) wyodrębnienie wizualizacji obiektów archiwalnych jeśli występują w pliku GML.
Cechy i funkcjonalności wykraczające poza minimalne wymagania będą dodatkowo punktowane.

Dla autora zwycięskiej pracy przewidziano nagrodę w wysokości 80 tys. zł netto. W przypadku gdy zamawiający otrzyma prace o podobnej jakości, przewiduje się możliwość nagrodzenia dwóch najlepszych prac, a wysokość nagród wyniesie wówczas 60 tys. zł netto za I miejsce oraz 40 tys. zł netto za II miejsce.

Zgłaszanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie jest możliwe do 10 stycznia 2022 r. (godz.12.00). Natomiast prace konkursowe należy składać do 23 marca 2022 r. (godz. 12.00). Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna lub instytucja, firma, jeśli spełnią warunki określone w Regulaminie Konkursu.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS