|2021-11-15|
GIS
Ruszył drugi nabór na minigranty dla młodych naukowców
Z myślą o młodych i ambitnych zespołach, które w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji, Fundacja im. Anny Pasek wspólnie z firmą Esri Polska ogłosiła II edycję konkursu stypendialnego na minigranty.
Tematem przewodnim konkursu jest promocja geoinformacji i badań ją wykorzystujących wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Cel ten ma być zrealizowany poprzez zaproponowanie przez uczestników pakietu edukacyjnego stanowiącego zintegrowany zbiór danych geograficznych i opisowych, a także multimediów lub innych cyfrowych materiałów edukacyjnych. Na ich bazie nagrodzone zespoły przygotują wizualizacje w serwisie ArcGIS Online, które mają stanowić wsparcie dla uczniów i nauczycieli.
Na realizację tego zadania zwycięska drużyna (lub drużyny) otrzymają łącznie 25 tys. zł. Kwotę tę będzie można przeznaczyć nie tylko na pokrycie kosztów pracy, ale również zakup niezbędnych danych i aparatury czy opłaty za korzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych.
Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 grudnia br. W konkursie mogą startować zespoły 2-3-osobowe, których członkowie mają od 18 do 30 lat. Zwycięzców powinniśmy poznać do 24 stycznia 2022 r.
Przypomnijmy, że zwycięzcą I edycji tego konkursu, jest drużyna Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków GeoIT działającego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Efektem nagrodzonego projektu jest internetowa aplikacja „Naturalne bogactwa Polski” (fot. powyżej).
Fundacja im. Anny Pasek od początku swojego istnienia w różnorodny sposób wspiera rozwój geoinformacji i badania wykorzystujące jej technologie. – W tych działaniach zdajemy sobie sprawę, że sprawny rozwój wymaga zawsze wykwalifikowanej kadry, której budowanie należy rozpoczynać już na wczesnych etapach kształcenia. Działając wspólnie z młodymi badaczami i studentami, chcemy promować geoinformację i jej dorobek także wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Wierzymy, że w taki zintegrowany sposób, wspólnie zrobimy kolejny ważny krok w twórczym rozwijaniu nauk geograficznych, geoinformacji oraz edukacji z tym związanej – mówi dr Paweł Chrustek, prezes zarządu fundacji.
Szczegóły konkursu
JK
|