wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-15| GIS, Edukacja

Koło GeoIT z UMCS pierwszym laureatem minigrantu im. Anny Pasek

Fundacja im. Anny Pasek ogłosiła pierwszego laureata konkursu minigrantów przeznaczonych dla studenckich kół naukowych. Wsparcie przyznano zespołowi z koła GeoIT działającemgo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Koło GeoIT z UMCS pierwszym laureatem minigrantu im. Anny Pasek

Konkurs „Minigranty im. Anny Pasek dla Kół Naukowych – Edycja I” jest przeznaczony dla młodych i ambitnych zespołów z różnorodnych kół naukowych, które w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz które chcą rozwijać edukację w tym obszarze. Tematem przewodnim pierwszej edycji była promocja wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych geoinformacji oraz badań, które ją wykorzystują.

Zwycięzcami konkursu został zespół w składzie: Alicja Nieć, Maja Potęga, Anna Kamińska, Sandra Chrustowska, Patryk Bilski i Karol Czerwonka – studenci różnych lat kierunku geoinformatyka na UMCS, a jednocześnie członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków GeoIT działającego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach nagrodzonego projektu zostanie opracowana aplikacja internetowa „Naturalne bogactwa Polski – aplikacja webGIS-owa o surowcach naturalnych”. Zwycięski projekt przewiduje wdrożenie platformy e-learningu wykorzystującej zaawansowane narzędzia GIS. Produkt skierowany będzie przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem ma być wspomaganie procesu zdobywania i utrwalania wiedzy z zakresu rozlokowania surowców naturalnych oraz ich wpływu na gospodarkę Polski. Pomysł jest pochodną dotychczasowych doświadczeń członków SKNG GeoIT w obszarze projektów dydaktycznych.

Zgodnie z regulaminem projekt ma zostać zrealizowany do końca maja br. Wysokość przyznanego grantu wynosi 25 tys. zł.

Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT powstało w 2014 roku. Zgodnie ze statutem jego działalność skupia się na trzech aspektach: edukacyjnym, popularyzatorskim i badawczym w obszarze szeroko pojętej geoinformacji. Działalność ta realizowana jest we współpracy ze szkołami, stowarzyszeniami, samorządem terytorialnym oraz otoczeniem biznesowym. W kole działa 39 aktywnych członków. Jego opiekunem jest dr Mateusz Zawadzki.

Jerzy Królikowski


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS