wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-24| GIS

Fundacja Anny Pasek oferuje minigranty dla kół naukowych

Fundacja im. Anny Pasek dotychczas kojarzona była z programem stypendialnym dla doktorantów korzystających z narzędzi GIS. Teraz wspólnie z firmą Esri Polska oferuje minigranty dla kół naukowych zajmujących się szeroko rozumianą geoinformacją.


Fundacja Anny Pasek oferuje minigranty dla kół naukowych <br />
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Od początku swojego istnienia fundacja w różnorodny sposób wspiera rozwój geoinformacji i badania wykorzystujące jej technologie. „W tych działaniach zdajemy sobie sprawę, że sprawny rozwój wymaga zawsze wykwalifikowanej kadry, której budowanie należy rozpoczynać już na wczesnych etapach kształcenia. Działając wspólnie z kołami naukowymi, chcemy więc promować geoinformację i jej dorobek, także wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Wierzymy, że w taki zintegrowany sposób wspólnie zrobimy kolejny ważny krok w twórczym rozwijaniu nauk geograficznych, geoinformacji oraz edukacji z tym związanej” – mówi dr Paweł Chrustek, prezes zarządu Fundacji im. Anny Pasek.

Konkurs „Minigranty im. Anny Pasek dla Kół Naukowych – Edycja I” jest przeznaczony dla młodych i ambitnych zespołów z różnorodnych kół naukowych, które w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz które chcą rozwijać edukację w tym obszarze. Tematem przewodnim pierwszej edycji jest promocja wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych geoinformacji oraz badań, które ją wykorzystują.

Minigranty mogą być przeznaczone np. na zakup danych, licencji na oprogramowanie, instrumentów czy usług publikacji, a także na pokrycie kosztów pracy członków projektu. Efektem przedsięwzięć dofinansowanych przez fundację ma być twórczy i merytorycznie wartościowy mini pakiet edukacyjny mający postać zintegrowanego zbioru filmów, prezentacji lub innych cyfrowych materiałów edukacyjnych, które łącznie tworzyć będą samodzielny uporządkowany kurs lub zbiór cyfrowych lekcji na dany temat – czytamy w regulaminie.

Wnioski o przyznanie minigrantu można składać do końca tego roku. Szczegóły konkursu, regulamin i wzoru wniosków dostępne są na stronie fundacji.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
esri czyli kasa jest na to, żeby kupić ArcGISa od ESRI
 10 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: esri Licencje ArcGIS dla kół naukowych w ramach naszego Konkursu są całkowicie bezpłatne. Nie ma też obowiązku stosowania w zgłaszanych projektach tych technologii. Jeśli wnioskujące koło zechce skorzystać z innej technologii - nie ma sprawy, sfinansujemy koszty ich pozyskania ???? Wszystko dokładnie opisujemy w Regulaminie Konkursu, który jest dostępny tutaj: https://annapasek.org/minigranty/. Dziękujemy za zainteresowanie i pozdrawiamy serdecznie.
 10 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS