Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-09-29| GIS, Edukacja

Efekt realizacji minigrantu im. Anny Pasek już w internecie

Działające na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie koło naukowe GeoIT przygotowało i udostępniło internetową aplikację „Naturalne bogactwa Polski”.


Efekt realizacji minigrantu im. Anny Pasek już w internecie

Powstała ona w ramach I edycji programu „Minigranty im. Anny Pasek dla Kół Naukowych” przeznaczonego dla młodych i ambitnych zespołów z różnorodnych kół naukowych, które w swoich badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz które chcą rozwijać edukację w tym obszarze.

Zwycięzcami konkursu został zespół w składzie: Alicja Nieć, Maja Potęga, Anna Kamińska, Sandra Chrustowska, Patryk Bilski i Karol Czerwonka – studenci różnych lat kierunku geoinformatyka na UMCS, a jednocześnie członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków GeoIT działającego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach projektu nagrodzonego grantem w wysokości 25 tys. zł opracowali aplikację internetową „Naturalne bogactwa Polski”. Jak wskazuje nazwa, dzięki niej można zdobyć wiedzę w zakresie rozlokowania surowców mineralnych na terenie Polski oraz ich wpływu na gospodarkę. Aplikacja to jednak nie tylko mapa. Na każdym etapie nauki można bowiem dzięki niej zweryfikować swoją wiedzę, wypełniając przygotowane testy.

Aplikacja bazuje na technologiach web GIS i zaprojektowano ją tak, by pozwalała na przyjemną i efektywną naukę z dynamiczną cyfrową mapą zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Prezentowane tu dane przestrzenne pochodzą z zasobów Państwowego Instytutu Geologicznego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama