wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-30| Geodezja, GIS, Software

GoKart już zgodny z nowymi schematami GML

29 września firma Cubic Orb – producent programu GoKart służącego do kartowania map obiektowych i tworzenia plików GML, opublikowała nową wersję tej aplikacji (oznaczoną numerem 2021.10) zgodną ze schematami aplikacyjnymi wydanymi przez GUGiK w dniach 23-24 września.


GoKart już zgodny z nowymi schematami GML

Jak wyjaśniają twórcy oprogramowania, Cubic Orb przykłada dużą wagę do jego aktualności, dlatego w zaledwie 3 dni robocze dostosowano GoKart do najnowszych schematów aplikacyjnych. W wersji 2021.10 wprowadzono też dwie nowe funkcje: narzędzie do hurtowej konwersji atrybutów oraz szablony konwersji atrybutów umożliwiające dostosowanie mapy wykreślonej za pomocą konfiguracji „Mapa zasadnicza 2015” oraz „Mapa zasadnicza 2021” do aktualnych wersji schematów aplikacyjnych.

Aktualizację programu można za darmo przetestować, pobierając ją ze strony producenta.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Trzeba sobie zadać pytanie co to znaczy zgodny ze schematami aplikacyjnymi. Co to znaczy jakaś tam wersja wydana przez GUGiK ? Czy wydanie jakiejś wersji tej czy innej, sprawia że schemat jest schematem określonym w rozporządzeniu ? Otóż nie, schemat określony w rozporządzeniu np. o EGiB to schemat który spełnia łącznie dwa warunki - po pierwsze jest OPUBLIKOWANY w repozytorium interoperacyjności, po drugie jest ZGODNY ze schematem pojęciowym. Żaden z tych warunków w przypadku ostatnio opublikowanych schematów GUGiK nie zachodzi. W świetle prawa więc takich schematów nie ma, a Główny Geodeta Kraju pozostaje w stanie bezczynności nie realizując nałożonego np. par 39 rozporządzenia o EGiB obowiązku.
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS