Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-09-29| GIS, Edukacja

Kierunek geoinformatyka również na Politechnice Koszalińskiej

Do grona uczelni, które będą kształcić na kierunku geoinformatyka, wkrótce dołączy także Politechnika Koszalińska.


Kierunek geoinformatyka również na Politechnice Koszalińskiej <br />
fot. Wikipedia/Panek
fot. Wikipedia/Panek

Geoinformatyka jako studia II stopnia znajdzie się w ofercie uczelni od semestru letniego 2021/2022. Uchwałę w tej sprawie 22 września br. podjął Senat PK. Naukę na tym kierunku będą mogli podjąć absolwenci studiów I stopnia z tytułem inżyniera.

Dotychczas studenci Politechniki Koszalińskiej mieli możliwość pozyskiwania wiedzy z zakresu geoinformatyki na studiach I stopnia na kierunku geodezja i kartografia o specjalności geodezja i geoinformatyka. Na potrzebę uruchomienia nowego kierunku wskazywali przedstawiciele środowisk gospodarczych i samorządów lokalnych, w szczególności członkowie Konwentu Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Utworzenie nowego kierunku postulowali też studenci i absolwenci uczelni – wyjaśnia PK.

Studia będą prowadzone w formie stacjonarnej (3 semestry) i niestacjonarnej (4 semestry). W ich trakcie studenci zdobędą wiedzę z zakresu projektowania i stosowania nowoczesnych technik pomiarowych, w tym fotogrametrii cyfrowej i teledetekcji, przeprowadzania zaawansowanych analiz przestrzennych, kartografii multimedialnej oraz zastosowania technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Absolwenci geoinformatyki będą przygotowani do wykonywania zadań inżynierskich m.in. w geoinformatyce, geodezji, architekturze i budownictwie (modelowanie 3D/CAD) czy też w urbanistyce i rozwoju przestrzennym. Będą mogli realizować się w pracy indywidualnej (usługi z zakresu geodezji i kartografii lub pozyskiwania i przetwarzania geoinformacji). Studia przygotują ich także do działalności zespołowej, w tym do pracy w urzędach administracji państwowej i samorządowej, w biurach geoinformatycznych, geodezyjnych i projektowych, firmach działających w branży budowlanej, wojsku, policji straży pożarnej i innych służbach mundurowych, gdzie wymagana jest umiejętność obsługi baz geoinformatycznych.

Moda na geoinformatykę i geoinformację

Będzie to już jedenasta uczelnia kształcącą na tym kierunku. Kierunki o zbliżonym profilu uruchomiono na:

  • Politechnice Warszawskiej (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia),
  • Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (geoinformacja – stacjonarne I stopnia),
  • Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (geoinformatyka – stacjonarne I oraz II stopnia),
  • Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (geoinformacja środowiskowa – stacjonarne II stopnia),
  • Uniwersytecie Łódzkim (geoinformacja – stacjonarne I i II stopnia),
  • Akademii Morskiej w Szczecinie (geoinformatyka – niestacjonarne II stopnia),
  • Akademii Górniczo-Hutniczej (geoinformacja na WGGiIŚ – stacjonarne I oraz II stopnia, geoinformatyka na WGGiOŚ – stacjonarne I oraz II stopnia),
  • Uniwersytecie Zielonogórskim (geoinformatyka i techniki satelitarne – stacjonarne I stopnia),
  • Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia),
  • Politechnice Wrocławskiej (geoinformatyka – stacjonarne I stopnia).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama