wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-19| GIS, Edukacja

Geoinformacja na UR w Krakowie studiami z przyszłością

W gronie laureatów VI edycji konkursu „Studia z przyszłością” znalazła się specjalność Geoinformacja prowadzona na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.


Geoinformacja na UR w Krakowie studiami z przyszłością

Specjalność ta jest oferowana na studiach II stopnia kierunku gospodarka przestrzenna. Jest realizowana pod opieką Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji.

Konkurs „Studia z Przyszłością” służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków oraz programów studiów na polskich uczelniach, które dobrze odpowiadają na potrzeby rynku pracy. „Prestiżowe wyróżnienie cieszy tym bardziej, że certyfikat został nadany przez komisję składającą się z najwyższej klasy ekspertów” – podkreślają przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji UR. Aplikację konkursową oceniało niezależnie od siebie trzech ekspertów komisji konkursowej, w tym: ekspert reprezentujący środowisko akademickie, ekspert reprezentujący środowisko gospodarcze oraz ekspert działający w imieniu organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Członkowie tego gremium, badając kierunki studiów, sięgali do wielu zróżnicowanych źródeł informacji o realizowanych programach oraz koncepcjach kształcenia.

Organizatorami konkursu są Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC.

Warto przypomnieć, że w gronie wyróżnionych tytułem „Studia z Przyszłością” w poprzednich latach znalazły się m.in.:

 • studia II stopnia na kierunku geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej (edycja 2018/2019),
 • anglojęzyczna specjalność geodezja i geoinformatyka na kierunku studiów II stopnia geodezja i kartografia na Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie (edycja 2018/2019).
 • studia I stopnia geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (edycje 2016/2017 oraz 2015/2016),
 • studia I stopnia geoinformacja na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (edycja 2015/2016),
 • studia I stopnia geoinformatyka prowadzone przez wydziały: Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (edycja 2015/2016).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
za 2300 Chyba przyszłością przebranżowienia na coś lepiej płatnegoo
odpowiedz zgłoś
czy to BIM ? wow, przeczytalem sylabulas tego podstawowego. Sam pracuje przy technologii BIM i tam sa bleby w opisie. Masakra takich rzeczy nie powinno byc przy opisie studiow. tzn geodeta jest odpowiedzialny za tzw 'as-built' a tu jest opis jakby jakby to bylo od A do Z calego zw 'BIM cake'
 1 
odpowiedz zgłoś
haha studia z przyszłością haha omijajcie wszystko co z geodezją bo się zawiedziecie po "studiach z przyszłością"
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS