wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-22| Teledetekcja, Sprzęt

Nowy poziom wydajności dzięki Leica ContentMapper

Dział Geosystems szwedzkiej grupy Hexagon poszerzył swoją ofertę o kamerę lotniczą Leica ContentMapper. Sensor zaprojektowano przede wszystkim z myślą o wielkopowierzchniowych projektach fotolotniczych.


Nowy poziom wydajności dzięki Leica ContentMapper

Kluczowa liczba charakteryzująca tę kamerę to 40 000 – właśnie tyle pikseli liczy szerokość matrycy ContentMappera. Jak wyjaśnia producent, pozwala to pozyskiwać wysokorozdzielcze zdjęcia lotnicze z niespotykaną dotychczas wydajnością. W porównaniu do starszych sensorów kamera może wykonywać zdjęcia w dwukrotnie wyższej rozdzielczości przy zachowaniu tych samych parametrów lotu – zapewnia Hexagon.

Ze względu na tę zaletę ContentMapper znajdzie zastosowanie w inicjatywie HxGN Content Program, w ramach której zgromadzono największą bibliotekę dokładnych danych z pułapu lotniczego – zdjęć i numerycznych modeli terenu (również dla terytorium Polski).

– ContentMapper jest wyposażony we wszystkie najnowsze technologie Leica Geosystem i został stworzony specjalnie z myślą o projektach o krajowym zasięgu – wyjaśnia John Welter, prezes ds. rozwiązań geoprzestrzennych w firmie Hexagon. – Teraz, gdy nowa kamera już działa, szukamy partnerów zajmujących się pozyskiwaniem danych na całym świecie, którzy będą obsługiwać system i pomogą nam rozwijać nasz program – dodaje.

W nowej kamerze Hexagon zachwala również innowacyjny system optyczny MFC150 bazujący na niestandardowych obiektywach, który oferuje m.in. kompensację ruchu postępowego (FMC), selektywne wyostrzanie obrazu czy automatyczną korekcję barw.

– Ten pierwszy wielkoformatowy system kamer bazujący na technologii MFC150 został stworzony z myślą o szybkości i wydajności pozyskiwania obrazów. Nasze doświadczenie z konfiguracją systemu ContentMapper przyniesie korzyści całej gamie produktów Leica Geosystems, ponieważ integrujemy najnowocześniejszą optykę z przyszłymi sensorami – mówi Werner Kirchhofer, dyrektor techniczny ds. rozwiązań lotniczych w Leica Geosystems. – Łącząc to urządzenie z wysokowydajnym, ujednoliconym procesem przetwarzania danych Leica HxMap, tworzymy najpotężniejsze, kompleksowe rozwiązania fotolotnicze na świecie, zdolne do dokładnego obrazowania najdrobniejszych szczegółów dla wielkopowierzchniowych programów takich jak HxGN Content – dodaje.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS