wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-05| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

OPEGIEKA kupuje CityMapper-2

Firma OPEGIEKA z Elbląga zakupiła właśnie nowy hybrydowy sensor fotolotniczy Leica CityMapper-2 zaprojektowany pod kątem efektywnego i dokładnego kartowania miast.


OPEGIEKA kupuje CityMapper-2 <br />
fot. OPEGIEKA
fot. OPEGIEKA
OPEGIEKA kupuje CityMapper-2 <br />
fot. Leica Geosystems
fot. Leica Geosystems
OPEGIEKA kupuje CityMapper-2 <br />
fot. Leica Geosystems
fot. Leica Geosystems

CityMapper-2 to jeden z nowszych sensorów tego producenta – jego premiera odbyła się we wrześniu 2019 roku podczas targów Intergeo. Jak wyjaśnia OPEGIEKA, urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie do lotniczego kartowania 3D obszarów zurbanizowanych i oferuje niespotykaną dotychczas wydajność akwizycji danych.

System łączy w sobie lotniczy skaner laserowy oraz kamery do wykonywania zdjęć pionowych i ukośnych. W trakcie lotu skaner pracuje z częstotliwością 2 MHz, mierząc z dokładnością 3 cm. Kamery wykonują z kolei po 6 zobrazowań jednocześnie w rozdzielczości 150 Mpx każde – dwa zdjęcia pionowe w kanałach RGB i NIR oraz cztery zdjęcia ukośne. Wszystkie dane pozyskiwane są synchronicznie, w jednym układzie odniesienia i jednym czasie, a to przekłada się na ich wysoką spójność i jakość – zapewnia OPEGIEKA.

Inwestycja została wsparta ze środków Funduszy Europejskich i jest częścią prowadzonych przez OPEGIEKA prac badawczo-rozwojowych. Dzięki nim firma wprowadza na rynek nowy rodzaj usług bazujących na autorskiej technologii łączącej wielopłaszczyznowe zobrazowania lotnicze z platformą analityczną wykorzystującą najnowsze osiągnięcia z zakresu sztucznej inteligencji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gdzie tu innowacja? Takie rzeczy to my zamawialiśmy w 2011 czy 2012 roku i nie byliśmy pierwszym miastem. To jest lekko mówiąc niemal dekadę opóźniona próba gonienia czy naśladowania innej firmy która realnie robi robotę, wpływa na rynek nowymi produktami a nie o nich tylko mówi. Koledzy z Kalisza nie wypowiadają się za ciekawie o doświadczeniach, ale to nie miejsce żeby pisać o szczegółach.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Innowacja na miarę funduszy europejskich, kupić gotowy sprzęt z zachodu. Jak im się to opłaca jeszcze, skoro tyle kasy w Polsce idzie na innowacyjne geo-technologie robienia zdjęć z dronów? Przecież rynek zdjęć lotniczych powinien być już dawno pozamiatany. Ale może już nie długo, bo patrząc po komentarzach z Wro*, Wiele*, AKO* w ostatnich miesiącach to może i jest zamiatany, bo poziom stresu jest znaczący.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Teraz rozumiem zachowanie firmy. To dlatego nas szantażowali telefonami, pismami żeby zmienić nie tyle warunki postępowania co przesunąć odwlec termin otwarcia ofert... No pięknie się bawcie. Teraz tylko wygrajcie to Was dojedziemy na każdym etapie. Nie będzie tym razem ślizgania się jak w znanym tylko Wam projekcie...
 3 
 13 
odpowiedz zgłoś
odp: Teraz rozumiem zachowanie firmy. Jeśli to prawda i tak było to jakiś dramat! Poszlo zawiadomienie?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Teraz rozumiem zachowanie firmy. Czyli przetarg powinien być ustawiony pod tylko jedna słuszna firmę i jak ktoś inny próbuje startować jest ten zły?
 3 
 4 
zgłoś
Proszę Państwa to jest bełkot... Inwestycja została WSPARTA ze środków Funduszy Europejskich i jest CZĘŚCIĄ prowadzonych przez OPEGIEKA prac BADAWCZO-ROZWOJOWYCH. Dzięki nim firma wprowadza na rynek NOWY rodzaj usług bazujących na AUTORSKIEJ technologii łączącej WIELOPŁASZCZYZNOWE zobrazowania lotnicze z platformą ANALITYCZNĄ wykorzystującą najnowsze osiągnięcia z zakresu SZTUCZNEJ INTEGLIGENCJI.
 3 
 13 
odpowiedz zgłoś
odp: Proszę Państwa to jest bełkot... halo halo tu mętna woda, jak mnie słyszysz szczupak?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Proszę Państwa to jest bełkot... Teraz już wiadomo dlaczego ogłosili przetarg na zakup oprogramowania do generowania trueorto i modeli 3D mesh - pewnie platforma ANALITYCZNA się nie sprawdziła :)
 3 
 11 
odpowiedz zgłoś
uuu Czyżby jedynej słusznej firmie w Polsce robiącej zdjęcia ukośne wyrastała konkurencja wychodowana na własnej piersi?
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: uuu zwłaszcza że rozwój opegieki (zakup sprzętu) wspierają fundusze europejskie. Na jakiej zasadzie? :)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: uuu Się gra, się ma. Oni potrafią w Fundusze i już od dawna doją gdzie się da. Duży może więcej.
 2 
 6 
zgłoś
odp: odp: uuu Pytanie kto dopuszcza rozwiązania znane od lat jako innowacyjne. A co do dojenia - proszę Państwa to nie są pieniądze z nieba. Nie ma takich. Po części są to nasze pieniądze. To tutaj to idealny przykład jak nietrafione są te dofinansowania unijne.
 5 
 14 
zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS