wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-21| GIS, Teledetekcja, Firma

OPEGIEKA rozpoczyna współpracę z Cyclomedia

Dzięki współpracy z holenderską firmą Cyclomedia spółka OPEGIEKA z Elbląga poszerzy swoją ofertę o nowe produkty geoprzestrzenne pozyskiwane przez samochodowe systemy kartowania.


OPEGIEKA rozpoczyna współpracę z Cyclomedia <br />
Street Smart - aplikacja Cyclomedia do przeglądania i analizowania danych
Street Smart - aplikacja Cyclomedia do przeglądania i analizowania danych

Cyclomedia działa na rynku już od ponad 30 lat. Główną działalnością spółki jest budowa, rozwijanie i obsługa zaawansowanych mobilnych systemów kartowania składających się ze skanerów laserowych, cyfrowych kamer oraz systemów pozycjonowania. Obecnie spółka posiada ponad 50 takich rozwiązań, które rocznie przejeżdżają 370 tys. km. Z ich wykorzystaniem Cyclomedia pozyskuje panoramiczne wizualizacje 360° z poziomu ulicy, które następnie mogą być analizowane w jej oprogramowaniu bazującym na sztucznej inteligencji.

Dzięki współpracy z Cyclomedia firma OPEGIEKA oferuje zdjęcia ulic w rozdzielczości 100 Mpx wzbogacone o chmury punktów LiDAR pozyskiwane przez system emitujący 700 tys. punktów na sekundę. Dzięki temu w ramach kompleksowej usługi możliwe jest określanie współrzędnych 3D pojedynczego piksela na każdym obrazie oraz przeprowadzanie złożonych analiz geoprzestrzennych dla obszarów miejskich. Listę usług uzupełnia interaktywna aplikacja internetowa, która zapewnia dostęp do wszystkich pozyskanych danych.

Jak zapewnia elbląska spółka, ogłoszone właśnie partnerstwo będzie korzystne zarówno dla obu firm, jak i dla rynku. Klienci końcowi otrzymają szczegółowe dane, narzędzia i oprogramowanie usprawniające ich pracę. Z kolei Cyclomedia, mając OPEGIEKA jako partnera dystrybucyjnego, poszerzy o kolejny kraj swoją obecność na europejskim rynku geodanych. Dla elbląskiej firmy będzie to zaś istotny krok w kierunku bycia kompleksowym dostawcą usług geoprzestrzennych w technologii obrazów 2D i 3D.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
współpraca... Z CYKLOMEDIA to już jakieś 10 lat temu zaczynało współpracę KPG z Krakowa. Nie potrwało to długo. Potem za jakiś rok KPG ogłosiło upadłość. Samo rozwiązanie bardzo fajne, dające duże możliwości wykorzystania w powiązaniu z danymi geoprzestrzennymi. Pytanie czy OPEGIEKA wykorzysta ten potencjał i czy będzie na to rynek.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Brazylijski serial z wdrożeniem SIP w AKO. Dramat SIP w trzech aktach. Dlaczego nikt się nie pochwalił tym wdrożeniem? Ani zamawiający - ani wykonawca? Sprawa gorąco opisywana lokalnie w internecie i mediach społecznościowych. Sami oceńcie https://inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?t=3145
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Brazylijski serial z wdrożeniem SIP w AKO. omg, potwierdza się jedynie, że nie można dawać urzędom zamawiać systemów wedle widzimisię. To co ja tam patrzę to nie tylko wkład wykonawcy. Numery dróg ważniejsze od nazw ulic na mapie ogólnej? Bałagan, nieczytelność, nie do ogarnięcia przez Kowalskiego. Zakładka z właścicielami mienia nic nie wyświetla, Można tak dalej, ale myślę, że lokalsi się zapytają co tam się stanęło.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Brazylijski serial z wdrożeniem SIP w AKO. ale w postach na forum są linki do systemu, więc gdzie problem ?
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Brazylijski serial z wdrożeniem SIP w AKO. tak, to uwaga PO przejrzeniu tych linków
 1 
zgłoś
Nie polecam firmy! Nie zrealizowali u nas projektu w 2020. Matactwo od początku tj. momentu podpisania umowy. Generalnie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Przerost formy nad treścią.
 2 
 13 
odpowiedz zgłoś
Super Świetna wiadomość. Ciekawe kiedy na ulicę miast wyjadą auta z kamerami i skanerami żeby jeszcze bardziej inwigilować obywateli
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: Super jak ta firma się za coś bierze to jest szansa, że jednak nie będzie podatku katastralnego. Brawo Wy!
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS