wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-18| Sprzęt

Leica CityMapper-2, czyli hybrydowy sensor lotniczy w nowym wydaniu

Szwajcarska firma Leica Geosystems zaprezentowała CityMapper-2 – nową wersję sensora lotniczego, który pozwala pozyskiwać chmurę punktów ze skaningu laserowego, jak też zdjęcia (pionowe i ukośne).


Leica CityMapper-2, czyli hybrydowy sensor lotniczy w nowym wydaniu
Leica CityMapper-2, czyli hybrydowy sensor lotniczy w nowym wydaniu
Leica CityMapper-2, czyli hybrydowy sensor lotniczy w nowym wydaniu
Leica CityMapper-2 zawiera nowy układ optyczny składający się z dwóch kamer do zdjęć pionowych (RGB i NIR) oraz czterech kamer do zdjęć ukośnych 150 MP wykorzystujących technologię CMOS i wyposażonych w unikalną mechaniczną kompensację ruchu postępowego (FMC). Dzięki FMC możliwe jest wykonanie wysokiej jakości zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych bez obniżenia wydajności. W połączeniu ze zwiększoną do 2 MHz częstotliwością pracy LiDAR-a (z 700 kHz), sensor ten – zdaniem producenta – pokonuje wszystkie bariery związane z pozyskiwaniem wysokiej jakości danych przestrzennych na obszarach miejskich.

CityMapper-2 wraz z oprogramowaniem do wydajnej obróbki danych Leica HxMap stanowi kompleksowe rozwiązanie, które wpisuje się w ideę inteligentnych miast (smart city), pozwalając lokalnym władzom na szybkie i łatwe pozyskiwanie różnorodnych danych przestrzennych niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji. Warto wspomnieć, że cały proces przetwarzania danych do postaci ortofotomap czy modeli terenu bądź zabudowy odbywa się za pomocą jednego intuicyjnego interfejsu użytkownika w oprogramowaniu Leica HxMap.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Koniec Leici? Matryce CMOS 150 mpix, z tylną iluminacją?? Czyli co? Leica przestała robić swoje (moim zdaniem kiepskie) kamerki RCD30 i kupiła/wsadziła sprzęt od PhaseOne? Bardzo ciekawe!
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS