Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-04| Firma

Wyniki Hexagonu w 2020 r.: dział geoprzestrzenny trzyma się mocno

Szwedzka grupa Hexagon, do której należą takie marki jak Leica Geosystems, NovAtel, Integraph czy GeoMax, ogłosiła swoje dane finansowe za ubiegły rok. Choć pandemia nie pozostała bez wpływu na jej wyniki, kierownictwo firmy patrzy w przyszłość z optymizmem.


Wyniki Hexagonu w 2020 r.: dział geoprzestrzenny trzyma się mocno <br />
Leica GS18 I - jedna z zeszłorocznych nowości Hexagonu
Leica GS18 I - jedna z zeszłorocznych nowości Hexagonu

Wartość sprzedaży netto wyniosła 3,76 mld euro, co w porównaniu z rokiem 2019 oznacza spadek o 4%. Spółce udało się jednocześnie wypracować zysk netto w wysokości 624 mln euro, a więc o 84 mln euro niższy niż rok wcześniej. Jednocześnie w badanym okresie nieznacznie wzrosła marża operacyjna – z 24,9 do 25,4%.

Zdecydowanie więcej optymizmu widać w dziale rozwiązań geoprzestrzennych (Geospatial Enterprise Solutions). W 2020 r. wypracowane przez niego przychody nie zmieniły się (1,934 mld euro), ale operacyjny zysk wzrósł o 5% do poziomu 516 mln euro. A wyniki za IV kwartał 2020 r. są jeszcze lepsze. Przychody wzrosły bowiem o 7%, a zysk – o 16%. Z kolei w Chinach wartość sprzedaży wzrosła aż o blisko 1/4.

– Odnotowaliśmy nasze najwyższe kwartalne zyski i przepływy pieniężne w historii, powracając do dodatniego wzrostu organicznego z rekordową marżą operacyjną pomimo znacznych przeciwności walutowych – podkreśla prezes zarządu Hexagonu Ola Rollen. – W tym kwartale sfinalizowaliśmy kilka przejęć, aby rozwinąć naszą strategię autonomicznych rozwiązań w zakresie obiektów budowlanych, produkcyjnych i przemysłowych. Podobnie jak w poprzednim kwartale Chiny i nasz segment Geospatial Enterprise Solutions były motorem rozwoju, odnotowując odpowiednio 25% i 7% wzrostu organicznego. Chociaż w niektórych regionach warunki rynkowe są nadal trudne, w rok 2021 wkraczamy z pewnością. Spodziewamy się, że popyt przyspieszy wraz z sekwencyjną poprawą rozwiązań dla przedsiębiorstw przemysłowych i dalszym korzystnym rozwojem rozwiązań dla przedsiębiorstw geoprzestrzennych – komentuje.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS