wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-11| GIS, Software

Hexagon prezentuje nowe narzędzia do udostępniania danych 3D

Szwedzka grupa Hexagon wypuściła oprogramowanie M.App Enterprise 2021, które pozwala na łatwe tworzenie internetowych aplikacji do wizualizacji trójwymiarowych danych.


Hexagon prezentuje nowe narzędzia do udostępniania danych 3D

W oprogramowaniu M.App Enterprise 2021 zapewniono możliwość integracji z LuciadRIA – innym programem Hexagonu do pracy na danych 3D. Pozwala to korzystać z szerokiego spektrum narzędzi do tworzenia zaawansowanych wizualizacji 3D (w tym generowania cieniowania i innych efektów świetlnych, a także wyświetlania zdjęć panoramicznych) w celu ich udostępniania w środowisku przeglądarki internetowej. Jak podkreśla Hexagon, generowanie takich internetowych aplikacji jest proste i nie wymaga rozbudowanej wiedzy informatycznej.

Wśród pozostałych zmian w M.App Enterprise 2021 producent wymienia nowy konfigurator aplikacji internetowych, który jeszcze bardziej ułatwia wizualizację danych czasowo-przestrzennych w formie paneli (tzw. dashboardów). W oprogramowaniu wprowadzono ponadto udoskonalenia w zakresie pracy na wielu zbiorach danych jednocześnie, dodano wsparcie dla baz SAP HANA, przygotowano nowy domyślny ciemny motyw oraz rozbudowano narzędzia do edycji stylu aplikacji.

Z programu M.App Enterprise 2021 korzysta już austriackie miasto Klagenfurt, które przy jego użyciu opracowało aplikację do przeglądania modelu 3D tej miejscowości. – Otwiera ona nieskończone możliwości automatyzacji zadań realizowanych w różnych wydziałach miasta – powiedział Günter Koren, szef wydziału geodezji i GIS w Klagenfurcie. – Wierzymy, że M. App Enterprise będzie istotnym krokiem na naszej drodze do stania się inteligentniejszym i bezpieczniejszym miastem dla naszych 100 tys. mieszkańców – dodaje.

Źródło: Hexagon, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS