wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-14| Geodezja, Firma, Ludzie

Przekazanie pałeczki w Geokart-International

Sebastian Skalski, od grudnia 2020 r. prezes rzeszowskiej spółki Geokart-International, i Łucjan Pietluch, założyciel i przez 30 lat prezes, a obecnie członek Zarządu, we wrześniowym GEODECIE opowiadają o początkach firmy, współczesnych wyzwaniach i zmianach, jakie ostatnio zaszły.


Przekazanie pałeczki w Geokart-International <br />
Łucjan Pietluch i Sebastian Skalski (fot. DC)
Łucjan Pietluch i Sebastian Skalski (fot. DC)

DAMIAN CZEKAJ: Oddanie sterów firmy po 30 latach z pewnością nie było łatwą decyzją. Co pana do tego skłoniło?

ŁUCJAN PIETLUCH, członek Zarządu Geokart-International, honorowy prezes spółki: PESEL (śmiech). Czułem, że coraz bardziej słabnę, a zależało mi na tym, żeby firma dalej się rozwijała. Bycie prezesem to ciężka praca. Następcy szukałem przez dwa lata, bo miałem wygórowane wymagania, ale w końcu się udało. Oprócz kompetencji podstawowym kryterium był wiek. Mój następca nie mógł mieć więcej niż 40 lat. Ja byłem prezesem przez 30 lat, a on powinien być przez 40.

SEBASTIAN SKALSKI, prezes Zarządu Geokart-International: I teraz mam problem (śmiech).

ŁP: Wspólnicy utrudniali mi odejś­cie, ale w końcu musiałem powiedzieć: dość. Powtórzę – prezes musi mieć odpowiednią kondycję i odporność psychiczną.

(...)

Czy zaraz na początku nie pojawiły się wątpliwości?

SS: Przyznam szczerze, że nie. Do firmy przyszedłem już z konkretnymi pomysłami, miałem z góry wyznaczone cele, które przez te kilkanaście miesięcy wdrażałem z całym zespołem. Geokart-International to doskonali fachowcy, z którymi cały czas staramy się iść do przodu. Wydaje mi się, że zawiązałem już dobre relacje z pracownikami, wszyscy wiemy, do czego dążymy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że stało się bardzo dobrze.

Wspomniał pan o celach. Co już udało się zrobić?

SS: Przede wszystkim utworzyliśmy Zakład Obsługi Inwestycji skupiający się na realizacji zleceń, w których wcześniej się specjalizowałem. Mamy już podpisanych sporo kontraktów. Dalej mocno wdrażamy nowe technologie, kupiliśmy kolejne drony, które wykorzystujemy przy okazji różnych prac. Rozwijamy zakłady Projektowania Infrastruktury oraz Nadzoru Inwestycji, wchodząc na nowe rynki. Staramy się powiększyć tworzące je zespoły.

ŁP: Rozszerzamy działalność poza geodezję. Stąd też zakłady nadzoru i infrastruktury. W tym drugim projektujemy wodociągi, kanalizacje, stacje uzdatniania wody czy oczyszczalnie ścieków. Często korzystamy z usług podwykonawców spoza branży, np. elektryków czy architektów...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prezes prezes, zarząd, prokurent... pachnie latami 80 tymi
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Prezes Bardzo ciekawe twierdzenie zważywszy że kodeks spółek handlowych jako ustawa pochodzi z 2000 roku. Jeszcze popiszesz jakieś głupotki ?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Prezes wszystko super geniuszu, tylko chodzi o to po co utrzymywać zarząd i taka rozbudowana administrację w firmie geodezyjnej skoro nie ma się na godziwe pensje dla pracowników. A może właśnie po to żeby nie było godziwie, pan i długo długo nic.
 2 
zgłoś
odp: odp: Prezes Bo taka jest decyzja właściciela. Zostaniesz właścicielem będziesz podejmował własne decyzje. Pracownicy podpisują umowę o pracę więc nie są niewolnikami skoro się zgodzili na warunki zawarte w tej umowie to o co płacz ?
zgłoś
Przekazanie pałeczki w Geokart-International czy to ta firma która wygrywała przetargi na modernizacje (bo tak być musiało) a podzlecała innym firmom ich wykonanie np. firmie GEOMAR ze Szczecina ?.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Przekazanie pałeczki w Geokart-International tak, ortofotomapy rowniez i między innymi dlatego Geomar ogłosił upadłość. Współpraca z Geokartem wykańcza, nie tylko pracowników.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Przekazanie pałeczki w Geokart-International mnie tam wykończyła ortofotomapa
 1 
zgłoś
Prezes Prezes który obcina pulę na podwyżki a w wywiadzie chwali się jakie to zyski ma firma i woli dac na klub piłkarski niż zainwestować w swoich pracowników? Jak to o nim świadczy?
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Prezes to prawda, mi też się to nie podoba
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Prezes mnie się więcej należy
 1 
zgłoś
odp: Prezes a no tak, że nikt oprócz pracowników ze wschodu lub stażystów nie chce tam pracować.
 1 
odpowiedz zgłoś
fachowość Kiedyś Prezes się chwalił, że Jemu niwelacja zawsze siedziała, nawet jak robił ją na łódce.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: fachowość chyba na wódce
 5 
odpowiedz zgłoś
Zieć? Słyszałem plotkę, że Pan Sebastian, to prywatnie zięć Pietlucha. Nie wiem, czy to prawda. Jeżeli tak, to całe to gadanie o szukaniu następcy to jedna wielka bzdura.
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Zieć? a komu miał dać? menagierowi z ogłoszenia z pracuj.pl?
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Zieć? uważam, że bardziej zasłużył ktoś z kadry kierowniczej, ale wtedy rodzina nie była by na swoim.
 2 
 3 
zgłoś
odp: Zieć? ta firma powinna się nazywać Rodzinna spółka zoo
 2 
odpowiedz zgłoś
opinie Gdyby ktoś jeszcze miał złudzenia, że to porządną firma z tradycjami proszę poczytać opinie o tej firmie ????
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: opinie https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,66878
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: opinie 2600 brutto? Poważna firma :)
 3 
zgłoś
wykonawca typowy wykonawca pracy geodezyjnej
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS