wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-08| GIS, Firma, Ludzie

Apetyt na wzrosty w Esri Polska

O specyfice branży GIS oraz poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju rozmawiamy we wrześniowym GEODECIE z dyrektor zarządzającą w Esri Polska Agnieszką Nosal


Apetyt na wzrosty w Esri Polska

Jerzy Królikowski: E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka, Apator SA, Innogy – lista firm, w których zdobywała pani doświadczenie menedżerskie, jest długa. Ale czy miała pani dotychczas styczność z branżą GIS?

Agnieszka Nosal, od lipca br. dyrektor zarządzająca w firmie Esri Polska: Najkrótsza odpowiedź brzmi nie, ale nie jest to dla mnie obszar zupełnie nowy. Wywodzę się bowiem z branży energetycznej, w której systemy GIS-owe to kręgosłup zarządzania majątkiem. Dotyczy to zresztą wszystkich firm infrastrukturalnych.

Jakie są pani pierwsze refleksje na temat branży GIS po ponad miesiącu na czele Esri Polska?

Do tej pory firmy przyzwyczajone były do pracy na samych danych, tymczasem systemy GIS umożliwiają ich wizualizację, a przez to lepsze prezentowanie różnych zjawisk, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Na tym polega unikatowość tej branży i jednocześ­nie jej olbrzymia wartość, bo przecież nasz mózg znacznie lepiej przyswaja obrazy niż surowe dane. W tym właśnie upatruję nowych możliwości rozwoju biznesu.

W jakiej kondycji finansowej zastała pani tę spółkę?

Esri Polska ma za sobą okres bardzo stabilnego rozwoju. Wyniki firmy systematycznie się poprawiają i mamy apetyt na kolejne wzrosty. Z mojej perspektywy Esri Polska opiera się na trzech fantastycznych fundamentach. Pierwszy to Esri – marka sama w sobie, zapewniająca absolutną przewagę na rynku. Drugi to najlepsza na świecie technologia. Trzecim wyróżnikiem jest kultura organizacyjna naszych pracowników, którzy wierzą w to, co robią, oraz w technologię Esri. Są także świadomi, jaką wartość ta technologia dostarcza. To bardzo solidne podstawy do budowania ścieżki wzrostu, a właśnie to zadanie postawili przede mną właściciele spółki.

Czy pandemia wpłynęła istotnie na działalność Esri Polska?

Przede wszystkim wymusiła zmianę sposobu działania. Dotychczas kładliśmy duży nacisk na budowanie relacji z klientami – organizowanie bezpośrednich spotkań, prezentacji itp. Pandemia to jednak mocno utrudniła. Ale teraz skupiamy się na tym, jakie nowe możliwości przed nami otworzyła.

Ile osób zatrudnia obecnie Esri Polska?

Blisko 100...


Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
:) no to powodzenia :D W Polsce apetyt na wzrosty w GIS z cenami amerykańskimi. Brzmi jak przepis na sukces. Gdzie mogę kupić akcje?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: :) Zdajesz sobie sprawę że niektóre systemy polskich producentów opierają się na amerykańskiej technologii baz Oracle ? To im też życz powodzenia. W sumie nie musisz, bo już je mają. A ceny tych baz polskie nie są ;)
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS