wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-17| GIS, Mapy

Aktualizacja BDOT10k na północnym wschodzie

W ostatnich dniach GUGiK udostępnił zaktualizowane zbiory bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla 5 powiatów w województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.


Aktualizacja BDOT10k na północnym wschodzie

W województwie warmińsko-mazurskim aktualizacja objęła powiaty piski oraz Olsztyn. W pierwszym przypadku prace zostały wykonane na zlecenie GUGiK, a w drugim – miejscowego urzędu marszałkowskiego.

Z kolei w województwie podlaskim zaktualizowane zbiory przygotowano na powiatów białostockiego i suwalskiego oraz Białegostoku. Zleceniodawcą prac był Urząd Marszałkowski.

Gdzie znaleźć nowe dane?

Zaktualizowane zbiory można przeglądać i przeszukiwać w Portalu BDOT10k. Natomiast by je pobrać, należy skorzystać z warstwy Dane do pobrania → Topografia → Baza Danych Obiektów Topograficznych, która jest dostępna na Geoportal.gov.pl. Wizualizację tak pozyskanych plików w środowisku aplikacji QGIS ułatwi specjalna wtyczka „BDOT10k_GML_SHP” przygotowana przez GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To skoro redakcja nie potrafi to ja to napiszę. Aktualizacja danych BDOT10k dla powiatu piskiego została wykonana na zlecenie GUGiK, aktualizacja BDOT10k dla miasta Olsztyn została wykonana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, aktualizacja danych BDOT10k dla powiatów białostockiego, suwalskiego i miasta Białystok została wykonana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Nie ma miejscowych urzędów marszałkowskich ponieważ nie są przypisane do miejscowości, nie ma Urzędu Marszałkowskiego z dużej litery ponieważ to nie nazwa. Jeśli w przyszłości szanowna redakcja byłaby uprzejma zastosować zasady ortografii i pełne nazwy urzędów w informacjach prasowych byłbym wdzięczny. Jeśli nie, świadczyć to będzie tylko o rzetelności i profesjonalizmie szanownej redakcji.
 3 
odpowiedz zgłoś
Czy naprawdę taki problem stanowi napisanie pełnych nazw urzędów zlecających pracę ?
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS