wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-08| GIS

Aktualizacja BDOT10k dla 16 powiatów

GUGiK udostępnił zaktualizowane zbiory bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla 16 powiatów w 8 województwach.


Aktualizacja BDOT10k dla 16 powiatów

Najnowsza aktualizacja objęła powiaty:

 1. oławski i wrocławski (woj. dolnośląskie);
 2. bydgoski, grudziądzki, świecki i żniński (kujawsko-pomorskie);
 3. białogardzki i szczecinecki (zachodniopomorskie);
 4. łaski, piotrkowski i zduńskowolski (łódzkie);
 5. Kraków (małopolskie);
 6. nyski (opolskie);
 7. chojnicki (województwo pomorskie);
 8. gołdapski i węgorzewski (województwo warmińsko-mazurskie).

Wymienione zbiory bazują na pracach wykonanych w ubiegłym roku. W przypadku pozycji 1-3 zrealizowano je na zlecenie miejscowych urzędów marszałkowskich, a dla pozostałych – w ramach przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Gdzie znaleźć nowe dane?

Zaktualizowane zbiory można przeglądać i przeszukiwać w Portalu BDOT10k. By je pobrać, należy skorzystać z warstwy Dane do pobrania → Topografia → Baza Danych Obiektów Topograficznych, która jest dostępna na Geoportal.gov.pl. Wizualizację tak pozyskanych plików w środowisku aplikacji QGIS ułatwi specjalna wtyczka „BDOT10k_GML_SHP” przygotowana przez GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS