wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-09| Teledetekcja, Edukacja

Na WAT powstała Katedra Rozpoznania Obrazowego

1 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja Katedry Rozpoznania Obrazowego Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział m.in. dyrektor Departamentu Innowacji MON płk Marcin Górka oraz szef Szefostwa Rozpoznania Geoprzestrzennego MON płk Sławomir Jakubiuk.


Na WAT powstała Katedra Rozpoznania Obrazowego <br />
Dr inż. Piotr Walczykowski i dziekan WILiG WAT płk prof. Michał Kędzierski
Dr inż. Piotr Walczykowski i dziekan WILiG WAT płk prof. Michał Kędzierski
Na WAT powstała Katedra Rozpoznania Obrazowego
Na WAT powstała Katedra Rozpoznania Obrazowego

W trakcie uroczystości nastąpiło odczytanie Zarządzenia Rektora nr 21/RKR/2021 w sprawie zmiany struktury organizacyjnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Następnie dr inż. Piotr Walczykowski, prof. WAT, odebrał nominację do pełnienia funkcji Kierownika Katedry Rozpoznania Obrazowego.

Uroczystość przebiegła w serdecznej atmosferze, podczas której przytoczono historię rozpoznania obrazowego w Polsce, zapoczątkowaną projektem o kryptonimie „Saturn”. Celem tego przedsięwzięcia było skrócenie czasu obiegu informacji obrazowej poprzez obróbkę chemiczną materiałów światłoczułych w zasobniku rozpoznawczym i ich zrzut na stanowisku dowodzenia. Z nostalgią wspominano ojców założycieli rozpoznania obrazowego w naszym kraju, m.in. płk. dr. hab. inż. Wiesława Dębskiego. Od tego czasu Wojskowa Akademia Techniczna wykształciła wielu specjalistów rozpoznania obrazowego, wypełniając w tym obszarze lukę w Siłach Zbrojnych RP.

Utworzenie Katedry Rozpoznania Obrazowego jest wydarzeniem przełomowym i daje nadzieję na dalszy rozkwit tej jakże ważnej dla Wojska Polskiego dziedziny. Na uwagę zasługuje fakt, że Katedra Rozpoznania Obrazowego powstaje w niezwykłym okresie, kiedy to podbój kosmosu z wykorzystaniem polskich satelitów zdaje się być w zasięgu ręki.

Źródło: WILiG WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS