wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-17| GIS, Mapy

Zrzutka na historyczny geoportal Lublina

Na portalu Zrzutka.pl trwa internetowa zbiórka funduszy, który pozwoli stworzyć internetowy serwis prezentujący dawne mapy i zdjęcia lotnicze Lublina.


Zrzutka na historyczny geoportal Lublina

Autorem pomysłu jest Paweł Luty, który współtworzył oficjalny geoportal Lublina. W momencie uruchomienia w 2011 r. serwis zwierał liczne warstwy z archiwalnymi mapami miasta. Niestety, jego kolejna wersja posiada zaledwie kilka z tych opracowań – reszta przepadła. „Chciałbym odtworzyć dawny geoportal w nowym wydaniu, zawierający zarówno dawne mapy, jak i zdjęcia lotnicze” – deklaruje Paweł Luty w opisie zbiórki. Koszt realizacji swojego pomysłu szacuje na 3,6 tys. zł, z czego do dziś udało mu się zebrać 2/5 tej kwoty.

Całość prac chce podzielić na trzy etapy: pozyskanie danych, ich kalibrację oraz uruchomienie geoportalu. Dzięki wsparciu Fundacji Wolności w ramach pierwszego etapu udało się już pozyskać z PZGiK archiwalne zdjęcia lotnicze z lat 1957-1998. Dane te w formie surowej zostały udostępnione dla wszystkich zainteresowanych na Dysku Google.

Zbiórka potrwa jeszcze 3 dni.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
"reszta przepadła" bardzo enigmatyczne okreslnie, nieprawdaz? Niech zgadne... doszlo do "nieporozumien" i ktos zabral "swoje" zabawki do innej piaskownicy? A moze ktos nagle dowiedzial sie, ze istnieje taki termin jak "kopia bezpieczenstwa" (post factum)?
odpowiedz zgłoś
geoportal geoportal geoportal rozumiem, że super serwis uruchomiony przez super firmę z Krakowa już nie wystarcza do publikacji takich danych ? a może by nie uciągną tylu rastrów ;)
odpowiedz zgłoś
Piękna inicjatywa i skandal, że takie rzeczy się dzieją... Powodzenia Panie Pawle.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS