wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-27| Geodezja, GIS

Lublin udostępnia geodezyjne e-usługi

Urząd Miasta Lublin uruchomił Portal Geodety (portalgeodety.lublin.eu), który pozwala załatwić wybrane sprawy geodezyjne przez internet.


Lublin udostępnia geodezyjne e-usługi

Bezpośrednio dla mieszkańców przygotowano dwie e-usługi. Za pośrednictwem portalu interesanta możliwe jest zamówienie wypisów, wyrysów oraz materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Z kolei portal mapowy umożliwia przeglądanie danych geodezyjnych bez opłat i konieczności zamawiania. Mieszkańcy mają tu dostęp do takich danych jak: geometria i identyfikatory działek ewidencyjnych, rodzaj budynków i użytków gruntowych, przebieg sieci uzbrojenia terenu, położenie obiektów naziemnych oraz punkty osnowy geodezyjnej.

Poza mieszkańcami z zasobów portalu mogą także korzystać geodeci, rzeczoznawcy oraz komornicy. Tym pierwszym witryna pozwala na pełną zdalną obsługę prac geodezyjnych – od zgłoszenia, przez przekazanie wyników do Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, aż do uzyskania informacji o wynikach weryfikacji operatu. Natomiast komornikom sądowym, urzędom skarbowym, sądom oraz prokuraturom portal pozwala na weryfikację podmiotów znajdujących się w ewidencji gruntów i budynków. Z kolei rzeczoznawcy majątkowi mają wgląd w bazę rejestru cen i wartości nieruchomości.

Dodatkowo można korzystać z portalu branżysty. Przeznaczony jest on dla gestorów sieci uzbrojenia terenu m.in. w celu dokonywania uzgodnień czy zgłoszeń nieprawidłowości opisu parametrów. W sposób zdalny możliwe jest również przeprowadzanie narady koordynacyjnej usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia.

Chcąc załatwić sprawę w portalu interesanta, należy zalogować się przy pomocy profilu zaufanego. Dla portali, w których załatwienie sprawy wiąże się z pobieraniem opłat, została uruchomiona usługa automatycznej płatności PayByNet. Po jej wykonaniu dokumenty przygotowane dla interesanta zostają odblokowane do pobrania bez konieczności ingerencji pracownika Wydziału Geodezji.

Wydział Geodezji informuje ponadto, że w lipcu prowadzone przez niego bazy danych zostały dostosowane do europejskiego ziemskiego układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
działa Działa tylko nie jest to serwis www wiec nie wpisuj www w adresie https://portalgeodety.lublin.eu/
odpowiedz zgłoś
odp: działa To może by tak warto było ustawić przekierowanie żeby klienci się nie męczyli ?
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: działa niee, po co. Wystarczy napisać na geoforum.
 1 
 1 
zgłoś
Nie działa.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS