wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-20| GIS, Mapy

Rząd udostępnia nowe mapy zakażeń COVID-19

Na rządowych stronach opublikowano w tym tygodniu nowe mapy prezentujące statystyki zakażeń koronawirusem w kraju.


Rząd udostępnia nowe mapy zakażeń COVID-19
Rząd udostępnia nowe mapy zakażeń COVID-19

W miejsce prostych, schematycznych grafik, jakie były dostępne od początku epidemii, przygotowano interaktywne mapy bazujące na oprogramowaniu firmy Esri, które można wyświetlać również na urządzeniach mobilnych.

W formie kartogramu prezentują one aktualną liczbę zakażeń koronawirusem w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców według województw oraz powiatów. Po kliknięciu interesującego nas samorządu uzyskamy dodatkowe statystyki dotyczące np. liczby: zakażonych (łącznie), zgonów z powodu COVID-19, objętych kwarantanną czy wykonanych testów (w tym z wynikiem pozytywnym). Co ważne, serwis pozwala także pobrać dane archiwalne w formie zestawu arkuszy kalkulacyjnych.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego tygodnia rząd udostępnił również interaktywne mapy, na których możemy śledzić postępy narodowego programu szczepień przeciw COVID-19 oraz sprawdzić lokalizację najbliższych punktów szczepień.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
PYTANIE No właśnie - leżą gotowe rozwiązania, można byłoby zrobić coś pożytecznego, zacząć jakąś rzeczywistą międzyresortową współpracę, to NIEEE, NIEEE lepiej 754 usługę podłączać do geoportalu :(
 2 
odpowiedz zgłoś
Dlaczego Dlaczego nie wykorzystywane jest środowisko w GUGIK https://capap.gugik.gov.pl/mapy/ministerstwo-zdrow ia/ezdrowie-mapa-uslug/index.html
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS