wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-15| GIS, Mapy

Szczepienia przeciwko COVID-19 na mapach

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło dziś (15 stycznia) nowy serwis, który pozwala śledzić na mapach postępy krajowego programu szczepień przeciw koronawirusowi, a także zlokalizować punkt szczepień.


Szczepienia przeciwko COVID-19 na mapach
Szczepienia przeciwko COVID-19 na mapach

Portal bazuje na oprogramowaniu firmy Esri. Na dziś znajdziemy tu dwie mapy, które metodą kartogramu prezentują dzienną liczbę szczepień przeprowadzonych w poszczególnych województwach oraz powiatach. Po kliknięciu danego samorządu uzyskamy dodatkowe statystyki takie jak łączna liczba szczepień czy liczba podań drugiej dawki.

Oprócz tego w serwisie zamieszczono wykresy prezentujące liczbę szczepień wykonanych w kolejnych dniach, a także liczbę zaszczepionych w podziale na płeć oraz grupy wiekowe. Publikowane są tu ponadto bieżące statystyki dla całego kraju dotyczące np. liczby: niepożądanych odczynów, zutylizowanych dawek czy dawek w magazynach oraz dostarczonych do punktów szczepień.

Serwis dostępny jest pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19 i można z niego korzystać również na urządzeniach mobilnych.

Dodajmy, że Ministerstwo Zdrowia udostępniło również mapę prezentującą lokalizację punktów szczepień przeciw COVID-19. Możemy je wyszukiwać na samej mapie (bazującej na podkładzie OpenStreetMap), a także wg kodu pocztowego czy nazwy samorządu.

Jerzy Królikowski


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wms Jest może jakiś wms wystawiony z punktami szczepień ? Ktoś coś wie może ?
odpowiedz zgłoś
Ciekawe że jest 331 osób o 'nieustalonym' wieku. Czyżby to te szczepionki "na lewo", czyli celebryci, politycy i inni "wielmożni i wielce ważni pANOWIE i pANIE" ?
odpowiedz zgłoś
odp: Ciekawe W statystyce nie ma tych 226 osób które dostały już drugą dawkę w Łodzi. Wierz mi że artyści i celebryci nie mają wpływu na to co jest w statystyce MZ, a czego nie ma. Więc wnioski co do pochodzenia grupy która była zaszczepiona przed świętami są raczej jednoznaczne. Nie mówiąc że wiele rzeczy się nie zgadza z oficjalnymi danymi ministerstwa.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS