wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-14| GIS

I miejsce za wizualizację Gmachu Głównego PW

Wczoraj (13 października) poznaliśmy laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji. Finał konkursu odbył się on-line w trybie wideokonferencji.


I miejsce za wizualizację Gmachu Głównego PW <br />
Kadr z filmu laureata I miejsca Huberta Janickiego
Kadr z filmu laureata I miejsca Huberta Janickiego
I miejsce za wizualizację Gmachu Głównego PW <br />
Kadr z filmu laureatki II miejsca Natalii Łatacz
Kadr z filmu laureatki II miejsca Natalii Łatacz

Tegoroczny konkurs został zorganizowany przez Katedrę Geomatyki i Kartografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Do zmagań dopuszczono 26 prac realizowanych w roku akademickim 2019/2020 (to rekord) – 17 magisterskich i 9 inżynierskich lub licencjackich. Najwięcej, 10 prac, zgłosili studenci/absolwenci kierunku geografia, 9 – kierunku geodezja i kartografia, 3 – geoinformatyka, 2 – kartografia i geomatyka i po jednej – kierunku geoinformacja i geoinformacja środowiskowa. Każdy z uczestników musiał przygotować 5-minutową prezentację wideo oraz poster w wersji elektronicznej (są one dostępne TUTAJ).

Decyzją jury konkursu przyznano trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia:
• I miejsce – Hubert Janicki z Politechniki Warszawskiej (kierunek geodezja i kartografia) za pracę licencjacką „Wizualizacja Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy użyciu wybranego silnika gier” (opiekun dr inż. Jacek Bernard Marciniak),
• II miejsce – Natalia Łatacz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (kierunek geografia) za pracę licencjacką „Analiza środowiska geograficznego zbiornika retencyjnego na Stradomce w Blachowni z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych” (opiekunowie: dr Andrzej Tyc i dr Michał Laska),
• III miejsce – Marcin Pałka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (kierunek geoinformatyka) za pracę magisterską „Metodyczne problemy odtworzenia i zobrazowania 3D obiektu topograficznego, na przykładzie Banku Spółdzielczego Rzemieślników i Rolników w Przemyślu” (opiekun dr hab. Beata Konopska),
• wyróżnienie – Albert Adolf z Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek geografia, spec. geoinformatyka, kartografia i teledetekcja) za pracę magisterską „Wykorzystanie technik eksploracji danych (Data Mining) do automatycznej selekcji dróg na mapach ogólnogeograficznych” (opiekun dr inż. Izabela Karsznia),
• wyróżnienie – Michał Halicki z Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek geografia, spec. geoinformatyka i kartografia) za pracę magisterską „Dokładność hydrologicznych pomiarów altimetrycznych wykonywanych przez satelitę Sentinel-3A na terenie Polski” (opiekun dr hab. Mariusz Szymanowski).

Dodatkowo przyznana została Nagroda Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Otrzymała ją Magdalena Wawrzynowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (kierunek geodezja i kartografia) za pracę magisterską „Analizy przestrzenne przejazdów Wrocławskiego Roweru Miejskiego w kontekście zapotrzebowania na rozwój infrastruktury rowerowej” (opiekun dr hab. inż. Krzysztof Sośnica).

Jury XII Konkursu obradowało w składzie: dr hab. Marek Baranowski (przewodniczący), prof. dr hab. inż. Elżbieta Bielecka, dr hab. Dariusz Dukaczewski, dr inż. Łukasz Halik, dr hab. Zenon Kozieł, dr Mirosław Krukowski, dr hab. inż. Robert Olszewski, dr inż. Stanisław Szombara, Mateusz Kamiński (laureat XI edycji), mgr Edyta Wyka (Esri Polska).

Fundatorzy nagród to firma Esri Polska oraz UMCS w Lublinie.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
PW rules! fajna praca
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS