wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-06| GIS, Mapy, Edukacja

Rekordowa liczba zgłoszeń w konkursie na najlepsze prace dyplomowe z kartografii i GIS

Organizatorzy XII Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu kartografii, geomatyki i geoinformacji opublikowali listę zakwalifikowanych zgłoszeń. W bieżącej edycji wpłynęło aż 26 prac z 13 krajowych uczelni.


Rekordowa liczba zgłoszeń w konkursie na najlepsze prace dyplomowe z kartografii i GIS <br />
fot. Oddział Kartograficzny PTG
fot. Oddział Kartograficzny PTG

Najwięcej prac dyplomowych zgłosili studenci/absolwenci warszawskich uczelni, w tym pięć z Uniwersytetu Warszawskiego, dwie z Wojskowej Akademii Technicznej, a także jedną z Politechniki Warszawskiej. Dużym zainteresowaniem konkurs cieszył się także w stolicy Dolnego Śląska – po dwie prace dyplomowe zgłosili studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Politechniki Wrocławskiej. Trzy zgłoszenia dotarły z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po dwa z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po jednej pracy zgłosili także studenci/absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wśród zgłoszeń 17 to prace magisterskie, a 9 to prace inżynierskie bądź licencjackie. Najwięcej, 10 prac, zgłosili studenci/absolwenci kierunku geografia, 9 – kierunku geodezja i kartografia, 3 – geoinformatyka, 2 – kartografia i geomatyka i po jednej – kierunku geoinformacja i geoinformacja środowiskowa.

Konkurs jest organizowany przez Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Katedrę Geomatyki i Kartografii UMCS w Lublinie. Finał odbędzie się 12 października na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w formie zdalnej.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS