wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-19| Geodezja, Edukacja

Najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji nagrodzone

Znamy już laureatów II edycji konkursu ministra rozwoju na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.


Najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji nagrodzone
Najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji nagrodzone

Dzisiejsze wydarzenie, z powodu pandemii COVID-19, odbyło się w sposób zdalny. „Wręczający” nagrody wiceminister rozwoju Robert Nowicki oraz główny geodeta kraju Waldemar Izdebski łączyli się z laureatami konkursu przez internet.
Spośród pięciu kategorii konkursowych w dwóch nie przyznano nagród (krajowe publikacje oraz innowacyjne rozwiązania). Spowodowane było to zbyt małą liczbą zgłoszeń – przyznała dr hab. Katarzyna Osińska-Skotak, przewodnicząca jury konkursowego.

Nagrodzona praca inżynierska:
• „Modelowanie i wizualizacja rzeczywistości w środowisku Minecraft z wykorzystaniem danych przestrzennych”, autor: Piotr Michalak, promotor: dr Sebastian Różycki, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Nagrodzone prace magisterskie:
• „Koncepcja bazy danych przestrzennych dla projektowanej inwestycji drogowej na przykładzie odcinka drogi ekspresowej S61”, autor: Jakub Sprycha, promotor: dr hab. Jerzy Chmiel , WGiK PW;
• „Geodezyjny i diagnostyczny monitoring geometrii kolejowego toru bezstykowego”, autorka: Katarzyna Dybeł, promotor: dr Arkadiusza Kampczyk, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nagrodzone rozprawy doktorskie:
• „ Koncepcja zintegrowanej bazy danych przestrzennych dla systemów BIM i GIS”, autor: dr Michał Wyszomirski, dr hab. Dariusz Gotlib, WGiK PW;
• „Spatial morphometric methodology for deriving and evaluating urban ventilation corridors”, autorka: dr Marzena Wicht, promotor: dr hab. inż. Katarzyna Osińska-Skotak, WGiK PW.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A geodezja to nie jest gałąź geoinformacji?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Promowane jest SIT, GIS, BIM i geoinformacja a geodezja dogorywa pod płotem.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Promowane Czas konwencjonalnej geodezji sie skończył.
 5 
odpowiedz zgłoś
Jej Kasia gratuluje. Zasłużyłaś.
 7 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Gratuluję szczerze zwycięzcom. Po tytułach prac widac ze znaczna ich część mocno ambitna i postępowa- patrz rozprawy szczegolnie .
 3 
 13 
odpowiedz zgłoś
odp: Gratulacje Zgadzam się, mysz mi zjechała i nie trafiłem w plusik :)
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS