Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2019-06-28 | GIS

Minister nagradza innowacje w geoinformacji

Poznaliśmy laureatów I edycji konkursu ministra inwestycji i rozwoju za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.


Ilustracja: Minister nagradza innowacje w geoinformacji
Ilustracja: Minister nagradza innowacje w geoinformacji
Ilustracja: Minister nagradza innowacje w geoinformacji

– Cieszę się z możliwości wręczenia tych nagród nie tylko dlatego, że geoinformacja leży w kompetencjach naszego ministerstwa, ale także z tego powodu, że to bardzo innowacyjna dziedzina, szalenie ważna dla naszej gospodarki – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. – Mam nadzieję, że na bazie nagrodzonych prac będą powstawać nowe rozwiązania i firmy, a geoinformacja będzie stawać się coraz ważniejszą specjalizacją polskiej gospodarki, a uważam, że mamy w tej dziedzinie duże kompetencje – dodał.

– Cieszy mnie, że minister docenia rolę informacji przestrzennej. To jest coś, w czym możemy się mocno rozwijać i chcę też, by w tym kierunku rozwijał się GUGiK – powiedział główny geodeta kraju Waldemar Izdebski. – Zależy nam na popularyzacji rozwiązań związanych z geoinformacją, tak aby na tej bazie nie tylko rozwijać gospodarkę i administrację publiczną, ale także ułatwiać życie obywatelom – stwierdził.

W konkursie wpłynęło łącznie 28 wniosków spełniających wymogi formalne – 19 prac dyplomowych, 3 rozprawy doktorskie i habilitacyjne, 2 krajowe publikacje oraz 4 innowacyjne rozwiązania w zakresie geoinformacji. Zgłoszenia oceniał zespół konkursowy powołany zarządzeniem ministra.

Nagrodzone prace inżynierskie:

  • „Wykorzystanie lotniczego skanowania laserowego oraz dopasowania zdjęć lotniczych i scen satelitarnych w modelowaniu 3D wybranego obszaru Warszawy” – autorki: Klaudia Kapeluszna i Paulina Syrokosz, promotor: dr inż. Krzysztof Bakuła, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska;
  • „Analiza przestrzenna lokalnego rynku nieruchomości z wykorzystaniem oprogramowania GIS” – autor: Dominik Niekurzak, promotor: dr hab. inż. Radosław Cellmer, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Nagrodzone prace magisterskie:

  • „Analiza możliwości transformacji struktury typów danych zgodnych z obowiązującą normą PN-EW ISO 19107:2010 do struktury typów zgodnych z nową propozycją normy” – autor: Andrzej Szeszko, promotor: dr inż. Zenon Parzyński, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska;
  • „Harmonizacja i integracja struktur informacyjnych na podstawie wybranych przykładów” – autorki: Anita Dylik i Magdalena Grudzień, promotor: dr inż. Zenon Parzyński, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska;
  • „Wykorzystanie technologii GIS w analizie zielonej i błękitnej infrastruktury dla obszaru zurbanizowanego i podmiejskiego” – autorki: Weronika Tulkowska i Monika Władyka, promotor: dr inż. Joanna Pluto-Kossakowska, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska;
  • „Opracowanie autorskiego systemu rejestracji i analizy zrzutów zanieczyszczeń z oczyszczalni ścieków w województwie łódzkim” – autor: Paweł Borek, promotor: dr inż. Artur Krawczyk, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Ponadto w kategorii prace magisterskie zespół oceniający zawnioskował o przyznanie dodatkowej nagrody, w formie dyplomu honorowego, pracy „Analiza rozmieszczenia akcji gaśniczych w województwie łódzkim w latach 2014-2016” – autorka: Małgorzata Baran, promotor: dr hab. Stanisław Mordwa, Wydział Nauk Geograficznych Wydział Matematyki i Informatyki, Uniwersytet Łódzki.

Nagroda za rozprawę doktorską przypadła publikacji pt. „Opracowanie metody wyznaczania rozdzielczości geoinformacyjnej w cyfrowym modelu topograficznym” – autor: Bartłomiej Jan Bielawski, promotor: dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. PW, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska.

W kategorii rozprawy habilitacyjne nagrodzono pracę „Metodyka i system przetwarzania danych pozyskiwanych masowo w celu numerycznego modelowania powierzchni z wykorzystaniem struktury GRID” – autor: Dariusz Gościewski, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Nagrodzoną publikacją krajową jest praca pt. „Zastosowanie aplikacji geoankiety i geodyskusji w partycypacyjnym planowaniu przestrzennym – dobre praktyki” – autorzy: Piotr Jankowski, Tomasz Kaczmarek, Zbigniew Zwoliński, Edyta Bąkowska, Michał Czepkiewicz, Łukasz Mikuła, Marek Młodowski, Cezary Brudka.

Minister nagrodził również dwa innowacyjne rozwiązania:

  • budowę miejskich modeli 3D w oparciu o rozwiązanie smart3Dcity; nagrodę odebrał prezes wrocławskiej firmy SHH Piotr Janas (spółka opracowała m.in. model 3D Poznania);
  • usługę zbiorczą WMS danych ewidencji gruntów i budynków „Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów” (KIEG); nagrodę odebrał prezes stołecznej firmy Geo-System Zbigniew Malinowski.

Jak zapowiedział Jerzy Kwieciński, konkurs ten ma być organizowany również w kolejnych latach.

Jerzy Królikowski


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

do proszę pamiętaj, że jeśli fakty przeczą tezom, to tym gorzej dla faktów
  
 2 
Prestiż wiąże się z szybkim, nie przeładowanym procedurami ciągłym dostarczaniem dobrych i aktualnych danych, bo od tego jest geodezja. Nie ma to nic wspólnego z tytułowaniem kogoś "ministrem". Dla większego prestiżu proponuje tytułować GGK wicepremierem. Co ty na to ?
  
 1 
@dziękuję Czyli masz problem, że Minister Kwieciński mówił do GGK Panie Ministrze? Do Ciebie też by mówił gdybś był GGK. Może więc nie czepiaj się tego, bo jak będziesz GGK, to do cibie tez tak będą mówić. To dobrze dla geodezji, pod warunkiem, że chcesz podniesienai jej prestiżu.
    2 
 1 
Nie napisałem że minister. Nigdy nie tytułowano na spotkaniach i konferencjach GGK ministrem. To jest i śmieszne i żałosne zarazem. Odczytuj sobie swoje sugestie tego co napisałem jak chcesz. A o co chodzi z tymi konferencjami w Elblągu ?
  
do dziękuję za uwagę Czy sugerujesz, że jesteś wysoko postawionym urzędnikiem państwowym, skoro miałeś wiele okazji, aby przy tobie minister się do ggk zwracał? Jeśli tak to tym bardziej znasz zasady, a udajesz greka. Na konferencjach w Elblągu też na pewno nie bywałeś i nie słyszałeś?
    3 
zacytuję tekst z 2015r. "Niestety normą jest, że gdy ktoś nie ma merytorycznych argumentów, to zamiast odpuścić lub przyznać rację przeciwnej stronie, zaczyna wymyślać coraz to bardziej absurdalne uzasadnienia swoich poglądów. Normą jest też odwracanie wówczas kota ogonem, zmiana tematu czy personalne zaczepki." Dodam, że na szczęście mechanizm jest już bardzo dobrze znany.
    3 
 5 
Jeden taki dr Nie pamiętam żeby przy mnie do poprzedników mówili ministrze. A pamieć mam raczej dobrą. Co do kurtuazji - skoro ktoś oczekuje kurtuazji to musi ją zachować na formalnych spotkaniach. Ten nie zachowuje, jedyne co może ode mnie usłyszeć to proszę pana albo Główny Geodeto Kraju.
    1 
 5 
Nikomu niczego nie wytykam - zwracam uwagę żeby się przebadał. W przeciwieństwie do was miałem do czynienia z osobami z udarem.
    1 
 4 
do uwagi nie masz racji. Albo inaczej: nie czujesz mechanizmu kurtuazji. Np. na uczelni jest taka maniera, że dh hab. nawet bez profesora uczelnianego jest często nad wyraz tytułowany profesorem. Ba mało tego, jak jesteś przynajmniej w moim wieku, to wiesz, że w liceum do nauczyciela mówiło się pani profesor. Bezpodstawnie. GGK zgodnie z obecnym porządkiem prawnym nie jest podsekretarzem stanu i nie jest w związku z tym ministrem. Nadal jednak chęć przypodobania się przez np. dygnitarzy SGP sprawia, że słyszymy panie ministrze i panie ministrze. natomiast w ministerstwie podobnie jak na uczeni ministrowie i inni używają tego zwrotu również. Kiedyś rozmawiałem z poprzednikiem i on również nie rozumiał dlaczego tak jest. Ale nie śmiał protestować.
    2 
 2 
obserwatorka nazwała mnie lekarzem. Od dziś mówcie mi pan doktor. Coś podobnego do sytuacji z ministrem. :)
    1 
 5 
To żałosne Jak można komuś wytykać jego wygląd? Co to za poziom dyskusji?To nawet 6latkowi nie przystoi. Poza wszystkim ciekawi mnie kto taki perfekcyjny stoi za tym postem
    3 
 3 
od razu lepiej się czuję jak lekarze wśród geodetów mimo trudnej sytuacji w służbie zdrowia udzielają bezpłatnych porad na forum
    2 
 1 
I druga uwaga na zdjęciu opada panu GGK kącik ust. Polecam konsultacje medyczne. Poważnie, to nie żart.
    3 
 2 
Czyli jak np. minister zacznie mnie tytułować profesorem to nim będę ? To minister definiuje kto jest ministrem czy może jednak ktoś inny ? Niech Premier Morawiecki powoła GGK na pozycję podsekretarza stanu to będę go tak tytułował. Na razie jest tylko Głównym Geodetą Kraju, nawet prezesem nie można go już tytułować po zmianie statutu GUGiK.
    1 
 3 
dziękuję za uwagę Należy zatem tym zwrócić uwagę ministrowi, żeby nie tytułował GGK ministrem, gdyż tak właśnie czyni.
    1 
 1 
Szanowny Karolu Interes jest jasny i klarowny - próba uzmysłowienia niestosowności tego co się wydarzyło, jakiejś takiej małostkowości i dewaluacji pewnych bardzo wydaje się istotnych wartości. Autor pomysłu, właściciel firmy, obecnie rządzący obszarem administracji w którym firma działa przejmuje od niej rozwiązanie (technicznie i technologicznie trywialne - zwykły WMS) po czy firma, której by pomysłodawcą, którą stworzył od zera i której był właścicielem dostaje za to rozwiązanie nagrodę. Po co stwarzać taką dwuznaczną sytuację ? Czy firmie to było potrzebne, dodało jej splendoru ?
  
 4 
Karolu myślę, że nagrodę należałoby przyznać powiatom które utrzymują usługi na których bazuje usługa zbiorcza. Nagrodę w postaci większych dotacji, tak ze 3 razy. Proszę przekazać ministrowi. Ministrowi którego można tak tytułować a nie jakimś samozwańcom którzy tak się tytułować każą.
  
 3 
zastanawia jedno jaki jest ukryty interes komentatora używającego trzech znaków wykrzyknika czy uśmieszków? Nie dostał nagrody? A może w takim razie geosystem powinien oddać panu/pani tę nagrodę, skoro rozwiązanie wybitnie innowacyjnie nie zostało docenione? Proszę pokazać tutaj co nas ominęło? Czytelnicy powinni wiedzieć.
    4 
 1 
do gg naprawdę jest szansa powodzenia w tłumaczeniu gąbce arytmetykę? Proszę spojrzeć na ilość wykrzykników. Nie pozostaje bez znaczenia.
  
do doktorów... czytanie dłuższego tekstu ze zrozumieniem rzeczywiście jest bolesnym procesem dla wielu...
  
Hmmmmm Piaskownica i tyle !!! Duzi chłopcy nie bawią się w rozdawanie fikcyjnych nagród. A ta dumą w Geosystem że ją otrzymali - taka szczera, że musiała być ogromnym, niespodziewanym zaskoczeniem. Ale to słabe!!!
    1 
 2 
przedmiot nagrody Mnie zastanawia jedna rzecz. Wydaje się, że nagrodzone zostały OSOBY za publikacje/prace a nie publikacje/prace, które mają tam jakiś autorów... a może się mylę...
  
@gg niezależna komisja której przewodnicząca podlega służbowo GGK, który był szefem firmy która dostała wyróżnienie. Dodatkowo według regulaminu miała być jedna nagroda w tej kategorii ale tak nie było w innych nagród, że można było zwiększyć pulę i Geo-System się załapał. Doceniam rolę doktorów i prac magisterskich i inżynierskich ale dziwię się że GGK nie zgłosił swoich. Przecież ewidentnie poszerza zainteresowania naukowe. :):)
    1 
 5 
@gg Słuszna uwaga. Uzupełniliśmy wiadomość.
  
i jeszcze geoforum pominęło wyróżnienie dla Pani Baran o którym napisało ministerstwo na swojej stronie.
  
 4 
takie zachowania tj ataki ludzi bez twarzy i nazwiska to już chleb powszedni internetu. Sądzę że zwykli czytelnicy potrafią odsiać trola od wartościowego komentarza, jak ten zwracający uwagę na komisję. Trollowi zawsze łatwiej będzie np opluć niż przeczytać regulamin ;)
    5 
 3 
nie rozumiem ataku przedstawione do konkursu rozwiązania były oceniane przez niezależną komisję. A skoro komisja doceniła, to znaczy, że rozwiązania są warte nagrody.
    7 
 4 
Historyk nie powinien, bo: a) zapewne nie wysłał zgłoszenia b) zgodnie z regulaminem mogły być zgłaszane rozwiązania o ile "nie upłynęło więcej niż 3 lata od rozpoczęcia ich użytkowania"
    3 
 2 
Wiem za to co się z tym pomysłem stanie jak nie będzie kasy na serwery w powiatach. A przeciez GGK kasy nie przewiduje z budżetu centralnego na takie działania. Więc ?
  
@pytanie na śniadanie Pomysł wcale nie jest nowy. W starym geoportalu były działki czerwone (go z ARiMR) i niebieskie... z powiatów! Tam po raz pierwszy pokazywano działki z użyciem brokera. Jeśli nagradzany jest pomysł, to nagrodę powinien dostać Intergraph :)
    4 
 2 
:) :)
  
 2 
Nagrodę ggkowi to powinien wręczyć prokurator.
    2 
 6 
To GGK powinien dostać nagrodę od Geo-system. Kto nie rozumie za co to niech przeczyta Geodetę 12/2015.
  
 2 
No własnie jak to przejął ? Jak ktoś coś wymyślił i dostaje nagrody to musiał przekazać licencje, prawa autorskie albo w jakiś inny sposób umożliwić korzystanie. Skoro dzisiaj nagrodę dostaje Geo-System to znaczy że jest właścicielem technologii. To jak GUGiK przejął ? Jeśli to darowizna czy zapłacił podatek ? To w końcu podobno urząd jest.
  
 3 
Dno Żenada 2019 rok a były prezes nagradza obecnego prezesa firmy której był właścicielem za #$%!!iatego WMS'a. Boże jaki to poziom !!!! I jeszcze informuja na stronie o tym z dumą pisząc ze od 2018 r gugik przejął od nich usługę. Dlaczego nikt nie widzi chociażby zwykłej niestosownosci takiego zachowania ?
    1 
 9 
Do pytanie na sniadanie Pracujesz w GUGIK to powinieneś wiedzieć na jakich zasadach. Skąd forumowicze maja to wiedzieć ?
    2 
 1 
No dobrze skoro technologia KIEG należy do Geo-Systemu to jak i za ile oraz na jakich zasadach pozyskał ją GUGiK ? Przetarg był, darowizna a może licencja bezpłatna ? Jak wpisuję KIEG w przeglądarkę to widzę GUGiK a nie Geo-System.
    1 
 6 
Słabe to bardzo Po co oni to robią ? Po co Waldemar daje nagrodę a Malinowski odbiera ? Po co ? Przecież wiedzą że to fikcja wiec prestiż żaden. Nie rozumiem takich ludzi i ich charakterów ale oceniam to bardzo negatywnie. To mnie razi i brzydzi :( :( :(
    1 
 6 
Zbigniew M. to taki Misiewicz geodezji. Każdy ma swojego misia.
    3 
 5 
Dzięki na oczy mi się przez ten upał rzuciło. Skoro dostał nagrodę to mu się widocznie należała. Gratulacje.
    1 
 2 
no jakto co odbiera nagrodę. A ty gdzie byłeś?
  
No ale nie tak na serio bez złośliwości, to co tam robi Pan Malinowski? Był w komisji czy co? Ktoś coś podrzuci jakieś info w temacie.
  
Brawo Do hahaha. Młody może już nie jest choć to pojęcie względne oczywiście, a zdolny pewnie jest - przeciez osiągnął coś w życiu. A Ty? Osiągnąłeś coś? Pomijając ten wątek upieram się ze trzeba się cieszyć ze inni odnoszą te małe i te duże sukcesy. Rozwijamy w ten sposób nasza geodezje, geoinformacje, kartografie, itd.
    1 
 2 
Tak, tak Prezes Malinowski niezmiernie młody i zdolny. GUGiK też się rozwija. To ilu odeszło ?
  
 4 
Brawo Cieszmy się ze młodym ludziom się chce, ze są ambitni, zdolni i kreatywni. Gratulacje dla nagrodzonych. Tak trzymajcie. A Politechnika Warszawska góra!! - cieszy bo to moja uczelnia. I wciąż trzyma poziom. Forumowicze nie narzekajmy tak - nie niszczmy zasług innych i co ważniejsze naszej geodezji.
  
 2 
do kropeczka Nie tupet a tupecik. jak nie masz to tanio możesz kupić na allegro z darmową przesyłką
  
 1 
. Trzeba mieć tupet. Zupełnie na nowo odkrywam sens słów "Bardzo wielu odalo życie za ojczyznę ale jeszcze więcej z niej żyje".
  
 1 
do Smutna Nie smuć się! Myślę, że te nagrody NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO z geodezją! Zostały przyznane przez MIR za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji. Docenione zostały prace ludzi, którzy odeszli od prostych geodezyjnych pomiarów, geodezyjnego biadolenia, wzajemnej nienawiści i szkalowania. Zajęli się tak pogardzanym przez "klasycznych" geodetów przetwarzaniem geoinformacji i chwała im za to!
  
 5 
smutne to troszkę że w tak słoneczny dzień, dla niektórych, również młodych bardzo miły, zaglądam na geoforum i widzę jad wylewający się uszami :( Przykro patrzeć na geodetów
    1 
 8 
Zdjęcia ministra z GGK bezcenne. Po minach widać wyraźnie że ten drugi tłumaczy temu pierwszemu po co jest ten miś i co my nim robimy. Pierwszemu pewnie nie wpada powiedzieć, że nic nie rozumie więc przytakuje bo jakby nie było, to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji. A w końcu chodzi przecież o to, że obaj zarobią swoje 20% od ogólnych kosztów, jako konsultanci, i tylko to się liczy. PRL i Bareja wiecznie żywi, tylko tło się zmienia !!!
    5 
 8 
nagradzanie Teraz za KIEG ,jutro na KIUT . A kiedy da się nagrody tym co aktualizują i prowadzą bazy za DWA TYSIACE MIESIECZNIE. Starosta ma to daleko w d.....
    2 
 3 
Innowacja? Z sjp: innowacja 1. wprowadzenie nowości do użytku, działania; nowatorstwo; 2. rzecz nowo wprowadzona; nowość Usługa kieg wg danych na stronie działa od 2017 roku, po dwóch latach działania jest to innowacja? Innowacyjne to są udziały w prywatnej firmie, osoby piastujacej stanowisko GGK.
    1 
 2 
czemu Politechnika bo mieli jaja złożyć wnioski konkursowe?
    1 
 2 
Dziwne Dziwnawe jak prezes daje prezesowi ze swojej firmy nagrodę.
  
 3 
Ciekawe czemu Politechnika ?
    2 
POLITECHNIKA Super!! Prawie wszystkie nagrody! Gratuluję bardzo młodym!
    1 
 2 



zobacz też:

Najlepsze prace dyplomowe z zakresu kartografii, geomatyki i geoinformacji

Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego 17...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w latach 1919-37 pracami scaleniowymi objęto łącznie 768,7 tys. gospodarstw rolnych?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin German (XVII wiek)
W 1620 r. żupnik Adam Górski sprowadził do Polski geometrę szwedzkiego pochodzenia w celu wykonania pomiarów i sporządzenia planów kopalni soli w Wieliczce. Efektem pracy Marcina Germana były plany trzech poziomów kopalni...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1827
W Poznaniu wydano "Atlas statystyczny Polski i krajów okolicznych" Ludwika Platera. Na sześciu mapach pokazano m.in. przemysł, szkolnictwo, drukarnie, wyznania i demografię.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2