wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja

Minister po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji

Trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.


Minister po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji

Konkursu ma motywować do ciągłych prac twórczych nad opracowywaniem nowych rozwiązań wspierających rozwój geoinformacji. O nagrodę mogą w tym roku walczyć:

 • prace inżynierskie i magisterskie oraz rozprawy doktorskie obronione w okresie 2 lat poprzedzających złożenie wniosku;
 • krajowe publikacje, w postaci druków zwartych, które ukazały się w okresie 2 lat poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nagrody;
 • innowacyjne rozwiązania, tj. wdrożone i funkcjonujące na rynku urządzenia, produkty, metody lub procesy technologiczne, dla których nie upłynęło więcej niż 3 lata od rozpoczęcia ich użytkowania.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby posiadające obywatelstwo polskie oraz cudzoziemcy, którzy w Polsce obronili prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, wydali publikacje lub wdrożyli innowacyjne rozwiązania.

Warunkiem udziału jest złożenie stosownego wniosku do 30 listopada. W przypadku prac dyplomowych i rozpraw doktorskich uprawnieni są do tego rektorzy, senaty lub organy uczelni. Jeśli chodzi o krajowe publikacje, wniosek może złożyć wydawnictwo bądź jednostka organizacyjna i instytucja zatrudniająca autorów lub wykorzystująca daną publikacje w swojej działalności. Z kolei w przypadku innowacyjnych rozwiązań uprawnieni są twórcy, jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne lub prawne związane z powstawaniem lub wykorzystaniem wynalazku.

Zgłoszone wnioski będą oceniane w 3-etapowej procedurze przez zespół powołany przez ministra. Wzory dokumentów oraz niezbędne informacje dostępne są na stronie ministerstwa. Szczegółowe zasady wyłaniania laureatów reguluje stosowne zarządzenie MR.

Poznajcie laureatów

Będzie to już trzecia edycja konkursu. W pierwszej udało się wyłonić 11 laureatów we wszystkich 6 kategoriach. Z kolei w tegorocznym konkursie przyznano 5 statuetek. Z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń zwycięzców nie wyłoniono w kategoriach „krajowe publikacje” oraz „innowacyjne rozwiązania”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS