Jak wyjaśnia producent, oprogramowanie to jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Rozległe obszary, które jeszcze niedawno mogły być obrazowane wyłącznie przez systemy załogowe, dziś są z powodzeniem kartowane również przez bezzałogowce. Sprzyja temu chociażby coraz powszechniejsze dopuszczanie przez prawo lotów poza zasięgiem wzroku (BVLOS).
Dzięki Pix4Dmatic takie projekty stają się nie tylko wykonalne, ale i łatwe. W ocenie producenta aplikacja Pix4Dmatic z powodzeniem poradzi sobie z przetwarzaniem nawet 10 tys. zdjęć zebranych w kilku nalotach, i to bez negatywnego wpływu na dokładność wynikowych danych. Badania porównawcze podstawowej aplikacji Pix4Dmapper oraz Pix4Dmatic wykazały, że ta druga przetwarza zbiory powyżej 9 tys. zdjęć nawet o 50% szybciej (patrz wykres obok).
– Pix4Dmatic zrewolucjonizuje sposób, w jaki przeprowadzane są pomiary korytarzowe i kartowanie rozległych obszarów, stwarzając każdemu specjaliście od geodezji i kartografii możliwość uzyskania wysokiej jakości i wiarygodnych wyników – zapewnia prezes i założyciel Pix4D Christoph Strecha.
Koszt miesięcznego użytkowania Pix4Dmatic wynosi 525 euro, a przy wykupieniu rocznej subskrypcji spada do 306 euro. Producent oferuje ponadto bezpłatną 15-dniową wersję testową aplikacji.
Zestawienie aplikacji do przetwarzania zdjęć z UAV oraz porównanie modeli dronów do celów geodezyjnych (stan na wrzesień 2020) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „Drony dla geodety”