wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-09| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Nowe modele dronów Microdrones do zbierania danych 3D

Firma Microdrones rozszerzyła swoją ofertę bezzałogowych wirnikowców o 4 modele do skanowania laserowego oraz pozyskiwania ukośnych zdjęć lotniczych.


Nowe modele dronów Microdrones do zbierania danych 3D

Portfolio spółki rozbudowano o 3 maszyny przeznaczone do modelowania 3D, w tym kartowania wysokich pionowych obiektów:

 • mdMapper3000DµoG 3D aaS (na fot. u góry) wyposażony jest w zestaw 5 kamer oraz podwójną jednostkę inercyjną. Wirnikowiec ma sprawdzać się tam, gdzie tradycyjne systemy załogowe nie są w stanie odpowiednio zbliżyć się do modelowanego obiektu, by uchwycić jego szczegóły.
 • mdMapper1000DG 3D aaS jest z kolei mniejszym dronem, wyposażonym w pojedyncze IMU, co przekłada się też na niższą cenę systemu.
 • mdMapper3000DµoG Oblique aaS wyróżnia z kolei zintegrowany gimbal, który poszerza możliwości wykonywania zdjęć ukośnych.

Producent jest szczególnie dumny z modelu mdLiDAR3000LR aaS (na fot. u dołu). Jak wskazuje nazwa, system jest wyposażony w skaner laserowy (konkretnie model Riegl VUX-1UAV) oraz oferuje wydłużony zasięg lotu. Taka kombinacja pozwala albo skanować rozległe obszary z wysokiego pułapu, albo generować bardzo gęstą chmurę punktów z niskiej wysokości.

Wszystkie wyżej wymienione modele dostępne są w modelu promowanym pod nazwą Microdrones as a Service (mdaaS), dzięki któremu dron z kompletnym wyposażeniem (w tym oprogramowaniem do obróbki danych) można wypożyczyć w cenie od około tysiąca dolarów za miesiąc.

Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS