Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-08| Teledetekcja, Sprzęt

Premiera drona DJI Matrice 300 RTK

Bezzałogowe wirnikowce Matrice firmy DJI zyskały popularność również w branży geodezyjnej. Ich seria właśnie wzbogaciła się o model 300 RTK.


Premiera drona DJI Matrice 300 RTK
Premiera drona DJI Matrice 300 RTK

Matrice 300 RTK jest czterowirnikową platformą latającą, która pozwala na lot nawet do 15 km przez 55 min. Bezzałogowy statek powietrzny umożliwia podpięcie trzech ładunków jednocześnie w różnych konfiguracjach. Matrice 300 RTK sprawdzi się przede wszystkim podczas szczegółowych inspekcji infrastruktury, a także jako wsparcie akcji ratowniczych czy poszukiwawczych. Najnowszy system wykrywania przeszkód pozwala na niezawodną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo maszyna posiada niezawodny kontroler z wbudowanym ekranem o przekątnej 5,5 cala i możliwością pracy w trybie Master/Slave.

Wraz z nowym dronem Matrice 300 RTK pojawiły się dwa nowe sensory:

Potrójny sensor H20 wyposażony w:

  • kamerę 20 Mpx z 23-krotnym zoomem optycznym,
  • kamerę 12 Mpx z szerokim kątem widzenia,
  • dalmierz laserowy o możliwości pomiaru nawet z 1,2 km.

Poczwórny sensor H20T wyposażony w:

  • kamerę 20 Mpx z 23-krotnym zoomem optycznym,
  • kamerę 12 Mpx z szerokim kątem widzenia,
  • dalmierz laserowy o możliwości pomiaru nawet z 1,2 km,
  • radiometryczną kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640 x 512 px.

Autoryzowanym dystrybutorem DJI Enterprise jest krakowska firma NaviGate Sp. z o.o., która działa na terenie całej Polski.

Źródło: NaviGate

Zainteresowanych tematem wykorzystania bezzałogowców w celach geodezyjnych odsyłamy do naszego niezbędnika „Drony dla geodety”. Prezentujemy w nim ofertę pomiarowych platform UAV oraz aplikacji do obróbki zdjęć, a także opisujemy najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem tego typu technologii


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS