wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-05| Teledetekcja, Sprzęt

Wysokie loty z WingtraOne

Szwajcarska firma Wingtra wprowadziła modyfikację swojego flagowego drona – pionowzlotu WingtraOne, dzięki której może on operować także na dużych wysokościach.


Wysokie loty z WingtraOne

Nowa wersja śmigieł sprawia, że maszyna może z powodzeniem startować w bardziej rozrzedzonym powietrzu, tj. na terenach położonych do 4800 metrów nad poziomem morza i pozyskiwać zdjęcia z pikselem nawet 1 cm na wysokości do 5000 m n.p.m. Producent zaleca montowanie tych śmigieł przy operowaniu powyżej 2500 m n.p.m.

Maximilian Boosfeld – współzałożyciel i dyrektor generalny w firmie Wingtra, podkreśla, że dotychczas operowanie dronami na dużych wysokościach było sporym wyzwaniem. Wirnikowce miały bowiem znacznie skrócony zasięg, z kolei płatowce ograniczał mniejszy udźwig, co często utrudniało przenoszenie lepszej jakości sensorów. W przypadku tego drugiego typu maszyn problemem jest także znalezienie dogodnego miejsca do lądowania.

W przypadku pionowzlotu WingtraOne zasięg skraca się tylko nieznacznie, a maszyna wciąż może udźwignąć lepszej jakości kamerę (standardowo jest nią Sony RX1R II). Producent podkreśla jednocześnie, że ów krótszy zasięg jest rekompensowany przez wyższą prędkość maszyny w rozrzedzonym powietrzu, co pozwala zrealizować nalot nawet 20% szybciej. Przykładowo wykonanie zdjęć w rozdzielczości 3 cm dla 200 ha na wysokości 4000 m n.p.m. zajmuje około 20 minut – wykazały testy firmy Wingtra zrealizowane w chilijskich Andach.

Zainteresowanych tematem wykorzystania bezzałogowców w celach geodezyjnych odsyłamy do naszego niezbędnika „Drony dla geodety”. Prezentujemy w nim ofertę pomiarowych platform UAV oraz aplikacji do obróbki zdjęć, a także opisujemy najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem tego typu technologii

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pionowy star i lądowanie to największa zaleta. Wcześnie w innych dronach j łatwo było coś uszkodzić. Polecamzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS