Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-05| Teledetekcja, Sprzęt

Wysokie loty z WingtraOne

Szwajcarska firma Wingtra wprowadziła modyfikację swojego flagowego drona – pionowzlotu WingtraOne, dzięki której może on operować także na dużych wysokościach.


Wysokie loty z WingtraOne

Nowa wersja śmigieł sprawia, że maszyna może z powodzeniem startować w bardziej rozrzedzonym powietrzu, tj. na terenach położonych do 4800 metrów nad poziomem morza i pozyskiwać zdjęcia z pikselem nawet 1 cm na wysokości do 5000 m n.p.m. Producent zaleca montowanie tych śmigieł przy operowaniu powyżej 2500 m n.p.m.

Maximilian Boosfeld – współzałożyciel i dyrektor generalny w firmie Wingtra, podkreśla, że dotychczas operowanie dronami na dużych wysokościach było sporym wyzwaniem. Wirnikowce miały bowiem znacznie skrócony zasięg, z kolei płatowce ograniczał mniejszy udźwig, co często utrudniało przenoszenie lepszej jakości sensorów. W przypadku tego drugiego typu maszyn problemem jest także znalezienie dogodnego miejsca do lądowania.

W przypadku pionowzlotu WingtraOne zasięg skraca się tylko nieznacznie, a maszyna wciąż może udźwignąć lepszej jakości kamerę (standardowo jest nią Sony RX1R II). Producent podkreśla jednocześnie, że ów krótszy zasięg jest rekompensowany przez wyższą prędkość maszyny w rozrzedzonym powietrzu, co pozwala zrealizować nalot nawet 20% szybciej. Przykładowo wykonanie zdjęć w rozdzielczości 3 cm dla 200 ha na wysokości 4000 m n.p.m. zajmuje około 20 minut – wykazały testy firmy Wingtra zrealizowane w chilijskich Andach.

Zainteresowanych tematem wykorzystania bezzałogowców w celach geodezyjnych odsyłamy do naszego niezbędnika „Drony dla geodety”. Prezentujemy w nim ofertę pomiarowych platform UAV oraz aplikacji do obróbki zdjęć, a także opisujemy najciekawsze projekty zrealizowane z wykorzystaniem tego typu technologii

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS