wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-14| Geodezja

Pobierz dane o osnowie z powiatowych serwisów Geo-Systemu

Dane o szczegółowej osnowie z terenu powiatów korzystających z technologii ePODGiK można teraz wygodnie pobrać za pośrednictwem lokalnego serwisu mapowego.


Pobierz dane o osnowie z powiatowych serwisów Geo-Systemu

By zobaczyć dane o punkcie osnowy (w tym przejrzeć jej opis topograficzny), wystarczy włączyć warstwę „osnowa geodezyjna”, a następnie kliknąć interesujący nas punkt. Obiekt możemy także wyszukać na podstawie jego numeru, korzystając z menu „funkcje specjalne”. Aktualnie takie rozwiązanie jest dostępne dla 12 powiatów korzystających z technologii ePODGiK firmy Geo-System, chociażby w powiecie mińskim (minski.e-mapa.net).

Udostępnienie tej funkcji jest związane z wejściem w życie tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0, która w praktyce uwolniła dane o szczegółowej osnowie geodezyjnej.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rozbieżność #2 Tarcza 4 mówi tylko : pobieranie opłat, wydawanie licencji oraz wystawianie Dokumentów Obliczenia Opłaty za udostępnianie zbiorów danych... nie m tam zwolnienia z wniosku/zgłoszenia prac
 1 
odpowiedz zgłoś
rozbieżność Zwracam uwagę, że zbiory danych BDSOG, jak i zbiory okrojonych działek i budynków (tarcza 4) są dalej materiałem zasobu. Zgodnie z par. 18 rozp. z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego ... udostępnianie materiałów zasobu odbywa się na wniosek lub w związku ze zgłoszeniem prac. Jak rozumieć zatem "uwalnianie" danych i udostępnianie ich bez wniosku/zgłoszenia prac?
 1 
odpowiedz zgłoś
Po co? I po co to jak to wszystko jest na geoportalu.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS