wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-07| GNSS

Zawieszenie opłat za udostępnianie obserwacji ze stacji ASG-EUPOS

W związku z wejściem w życie tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0 GUGiK udostępnił nieodpłatne pobieranie obserwacji satelitarnych z fizycznych stacji referencyjnych ASG-EUPOS w ramach serwisu POZGEO D.


Zawieszenie opłat za udostępnianie obserwacji ze stacji ASG-EUPOS

Jest to związane z tym, że Tarcza 4.0 zawiesiła na czas epidemii pobieranie opłat za udostępnianie zbiorów danych państwowego rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.

W celu bezpłatnego pobrania obserwacji należy zalogować się na stronie system.asgeupos.pl przy użyciu parametrów:

 • firma: gugik
 • nazwa użytkownika: tarcza
 • hasło: tarcza

Po zalogowaniu bezpłatne obserwacje dostępne są w zakładce POZGEO D > Fizyczna stacja referencyjna CORS.

Użytkownik gugik/tarcza ma dostęp wyłącznie do obserwacji z fizycznych stacji referencyjnych. Nie dotyczy to korzystania z innych serwisów systemu ASG-EUPOS.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Fantastyczna zmiana. Już następnego dnia po wprowadzeniu Tarczy 4.0 i udostępnieniu serwisu Pozgeo poczułem ulgę a moj portfel wypełnił się gotówka. Wydaje mi się że ta nieoceniona pomoc była załatwiona przez naszego anioła, choć ten przez swoją wrodzoną skromność milczy.
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
zawieszenie opłat wypieprzyło mi krytykę ASG-EUPOS ciekawe dlaczemu. Pisałem krytycznie i w pewnym momencie d. Cały opis szlag trafił, zupełnie jakby ktoś zrobił to celowo i zostałem przekierowany na stronę ASG-EUPOS bez własnej woli.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
captcha dziwne, że nie dodali żadnego zabezpieczenia CAPTCHA - podpowiadam, że mogłoby się przydać
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: captcha Tak należy zdecydowanie utrudnić i wydłużyć proces pobierania bo te zbiory są tak atrakcyjne jak cały ten tzw 'zasób'. Weź koło człowieku i zrób coś z nim.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS