wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-03| Geodezja, GIS, Kataster

Tereny zamknięte w Geoportalu [aktualizacja]

Serwis Geoportal.gov.pl wzbogacono o warstwę prezentująca kolejowe tereny zamknięte.


Tereny zamknięte w Geoportalu [aktualizacja]

Znajdziemy ją w nowej sekcji „Dane specjalistyczne”. Przy okazji przeniesiono do niej dane dotyczące monitoringu i prognozy warunków glebowych.

Przedmiotowa warstwa prezentuje tereny zamknięte ustanowione decyzją nr 3 ministra infrastruktury i rozwoju z 24 marca 2014 r. w sprawie ustalenia terenów, przez które przebiegają linie kolejowe, jako terenów zamkniętych z późniejszymi zmianami. Powstała ona we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i będzie na bieżąco aktualizowana – zapowiada GUGiK. Prezentowane tu informacje pochodzą z usługi WMS, której adres jest widoczny we właściwościach warstwy. Można je zatem przeglądać nie tylko w Geoportalu, ale także podłączać do innych aplikacji obsługujących ten standard.

Warstwa może okazać się przydatna m.in. przy planowaniu prac geodezyjnych oraz w przygotowaniach do lotów bezzałogowych maszyn latających.

Aktualizacja z 3 września: Geoportal wzbogacono również o warstwę terenów zamkniętych ustanowionych przez ministra energii decyzją z 26 czerwca 2019 r. ws. ustalenia terenów zamkniętych ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do poniżej anonima 102% procent racji !!! Przed podaniem na świat usługi i chwaleniem się najpierw by może zadbać aby usługa wyświetlała poprawne dane atrybutowe i poprawny link do odpowiedniej DECYZJI.

do >>> 101% procent racji !!1 Powinni się dla przykładu samorozwiązać autozlikwidować i popełnić polityczne seppuku, wtedy >>> byłby zadowolony

Reakcja GUGiK na uwagi Te same uwagi co ~ms_gural przekazałem do GUGiK już 8 sierpnia. Jak widać bez efektu do dzisiaj. Zasugerowałem też, że lepiej aby wyłączyli tą warstwę, ponieważ takie ilości błędów, występujące zwłaszcza na obszarach większych miast, kompromitują wiarygodność informacji udostępnianych w geoportalu. Jak grochem o ścianę.

Powodzenia Niestety tak jak dzienniki prezentujące te dane, tak i usługa jest "słaba". Dzienniki Urzędowe podające informacje o terenach zamkniętych dla kolei nie posiadają arkuszy mapy, w związku z czym prawidłowa interpretacja terenów zamkniętych jest niemożliwa wszędzie tam, gdzie karty mapy funkcjonują w ewidencji. Na potrzeby usługi WMS przyjęto zatem (najprawdopodobniej) pierwszą działkę z pierwszej karty mapy, jaka wpadła w automat. Prezentowane dane są (tam gdzie występują karty mapy) całkowicie niewiarygodne.

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS