wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-26| GIS, Mapy

Pikietaż dróg w Geoportalu

Od teraz na Geoportal.gov.pl można również sprawdzić kilometraż dróg. To kolejna warstwa w tym serwisie bazująca na danych z otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap.


Pikietaż dróg w Geoportalu

Nowa warstwa „Pikietaż” została udostępniona w ramach grupy „Dane topograficzne” w podgrupie „Sieć drogowa OpenStreetMap”. Informacja o kilometrażu prezentowana jest za pomocą punktów określających miejsce na drodze poprzez podanie odległości od jej początku. Klikając w dowolny punkt kilometrażu przy włączonej warstwie „Pikietaż” (domyślnie jest ona wyłączona), wyświetli się informacja, w której znajdziemy m.in.: oznaczenie drogi, kilometraż oraz odnośnik do źródła danych w serwisie OSM.

Przypomnijmy, że wcześniej w Geoportalu udostępniono również warstwę dróg z bazy OSM. Ma to być rozwiązanie tymczasowe, dzięki któremu w serwisie tym widoczne są najnowsze inwestycje drogowe, nieuwzględnione w wizualizacjach urzędowych baz BDOT10k czy BDOO.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dane pikietażu są. W GDDKiA albo służbach kryzysowych. Tyle że nikt tego nie udostępnia, chyba że dostanie wniosek. OSM z takich danych i podobnych danych państwa czerpie. Co do ilości danych w rejestrach dam ci przykład mogę dodać np. w BDOT10k np. że koło Słupska mamy dom swingersów bo taka informacja jest w OSM, ale po co to komu w urzędzie ? ;)
odpowiedz zgłoś
Brawo dla OSM Można to uznać za nobilitację pracy wszystkich mapowiczów. A z drugiej trochę wstyd, że urzędy muszą posiłkować się zewnętrznymi i nieprofesjonalnymi danymi, bo danych państwowych nie ma albo są nieaktualne. Przy okazji skoro to już kolejna warstwa z OSM w Geoportalu, to może GUGiK wpłaci jakiś datek na rzecz społeczności :)
 8 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS