wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja kolejnych parków narodowych

Parki narodowe Wielkopolski i Wigierski podpisały umowy na inwentaryzację i ocenę stanu zasobów przyrodniczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teledetekcyjnych.


Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja kolejnych parków narodowych

Prace w Wielkopolskim Parku Narodowym za 2,1 mln zł zrealizuje konsorcjum składające się z tarnowskiej firmy MGGP Aero oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa. Inwentaryzacją Wigierskiego PN (wraz z częścią zlewni jeziora Wigry i rzeki Czarnej Hańczy) również zajmie się MGGP Aero – w tym przypadku będzie współpracować ze spółką OPEGIEKA z Elbląga. Wartość umowy podpisanej z tym konsorcjum wynosi 2,6 mln zł.

Przedmiotem obu zamówień jest pozyskanie różnorodnych danych teledetekcyjnych (w tym chmur punktów ze skaningu laserowego oraz zdjęć lotniczych – RGB, termalnych i hiperspektralnych) oraz opracowanie na ich podstawie map prezentujących różnorodne aspekty zasobów przyrodniczych.

Prace mają zostać wykonane do końca 2021 roku. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jako część projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”. W ramach tego przedsięwzięcia wcześniej podpisano umowę na przeprowadzenie podobnych prac w Tatrzańskim Parku Narodowym.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt