wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja kolejnych parków narodowych

Parki narodowe Wielkopolski i Wigierski podpisały umowy na inwentaryzację i ocenę stanu zasobów przyrodniczych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teledetekcyjnych.


Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja kolejnych parków narodowych

Prace w Wielkopolskim Parku Narodowym za 2,1 mln zł zrealizuje konsorcjum składające się z tarnowskiej firmy MGGP Aero oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa. Inwentaryzacją Wigierskiego PN (wraz z częścią zlewni jeziora Wigry i rzeki Czarnej Hańczy) również zajmie się MGGP Aero – w tym przypadku będzie współpracować ze spółką OPEGIEKA z Elbląga. Wartość umowy podpisanej z tym konsorcjum wynosi 2,6 mln zł.

Przedmiotem obu zamówień jest pozyskanie różnorodnych danych teledetekcyjnych (w tym chmur punktów ze skaningu laserowego oraz zdjęć lotniczych – RGB, termalnych i hiperspektralnych) oraz opracowanie na ich podstawie map prezentujących różnorodne aspekty zasobów przyrodniczych.

Prace mają zostać wykonane do końca 2021 roku. Są one współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jako część projektu „Ocena stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych”. W ramach tego przedsięwzięcia wcześniej podpisano umowę na przeprowadzenie podobnych prac w Tatrzańskim Parku Narodowym.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt