wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-29| GIS, Mapy, Teledetekcja

Google prezentuje nowe animacje zdjęć satelitarnych

Narzędzie Google Earth Timelapse, pozwalające śledzić na zdjęciach satelitarnych zmiany zachodzące na Ziemi, doczekało się ważnej aktualizacji.


Google prezentuje nowe animacje zdjęć satelitarnych

Funkcja oferuje trzy nowości. Po pierwsze, wzbogacono ją o zdjęcia satelitarne z dwóch ostatnich lat. Dzięki temu narzędzie obejmuje już dane dla okresu 35 lat (1984-2018). Po drugie, usługa działa również na urządzeniach mobilnych. I wreszcie po trzecie, udoskonalono wizualną stronę narzędzia (wykorzystano znany z innych usług Google’a motyw „Material Design”), by było bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze.

Jak chwali się Google, w ciągu 6 lat funkcjonowania Earth Timelapse, serwis doczekał się wielu praktycznych zastosowań. Na przykład naukowcy z Uniwersytetu w Ottawie wykorzystali te deane do analizy częstotliwości występowania osuwisk w północnej Kanadzie. Z kolei niemiecki portal Zeit Online użył tego rozwiązania, by ukazać skalę wycinania amazońskiej dżungli na potrzeby upraw soi.

Earth Timelapse opracowano, wykorzystując rozbudowaną infrastrukturę chmurową Google'a. Przetworzyła ona petabajty zobrazowań satelitarnych z amerykańskiej konstelacji Landsat i europejskiej Sentinel, by wygenerować 35 światowych mozaik pozbawionych chmur.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt