wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Dron usprawni inspekcję paneli słonecznych

Szukając kolejnych nietypowych zastosowań dla fotogrametrycznych dronów, szwajcarska firma senseFly zaprezentowała zestaw przeznaczony do inspekcji elektrowni słonecznych.


Dron usprawni inspekcję paneli słonecznych

Zestaw senseFly Solar 360 składa się z: bezzałogowego płatowca eBee X, kamery termalnej Duet T oraz oprogramowania firmy Raptor Maps. Połączenie tych produktów umożliwia sprawną i łatwą kontrolę wydajności nawet rozległych elektrowni słonecznych, pozwalając automatycznie identyfikować nieprawidłowo działające panele.

„Firma Raptor Maps to prawdziwy pionier branży solarnej. Ich oprogramowanie zwiększa skuteczność inspekcji farm słonecznych i, co najważniejsze, przyspiesza ten proces – od dni do godzin. Ta wydajność, w połączeniu z dużym zasięgiem i niezawodnością płatowca eBee X, zapewnia właścicielom i operatorom instalacji solarnych możliwość szybszej, łatwiejszej i dokładniejszej inspekcji niż kiedykolwiek wcześniej” – zapewnia prezes senseFly Gilles Labossière.

„Energia słoneczna jest największym alternatywnym źródłem energii na świecie. Ten szybki wzrost napędza popyt na różne rozwiązania branżowe. Nasze oprogramowanie zostało wdrożone już na sześciu kontynentach i obejmuje 25 mln paneli słonecznych” – powiedział Nikhil Vadhavkar, dyrektor generalny Raptor Maps.

O ciekawych projektach geodezyjnych zrealizowanych przy użyciu bezzałogowców można przeczytać w bezpłatnym niezbędniku sprzętowym DRONY DLA GEODETY. Prezentujemy w nim również zestawienie UAV dla geodezji oraz oprogramowania do przetwarzania zdjęć z BSP.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Misio nie do końca Pewnie masz rację Bareja ale z nieznanych mi przyczyn jednak się to robi. Wiem bo obsługiwałem geodezyjnie budowę kilkudziesięciu elektrowni w Polsce i Hiszpanie dopytywali czy robimy coś takiego czy sami będą musieli ze swoim dronem przyjeżdżać. Może jednak te zaawansowane systemy sterowania trzeba sprawdzać drugim wyznaczeniem dla pewności - jak w geodezji;)

Oczko mu się odlepiło. Temu misiu. Wspomniane elektrownie słoneczne posiadają bardzo zaawansowane systemy sterowania, monitoringu, falowniki itp. Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Kolejne zastosowanie dronów na siłę. Rozwiązanie wdrożone na sześciu kontynentach. Chyba Jonasz Kofta powiedział, że żyjemy w czasach gdzie bez marketingu nawet koło by się nie sprzedało.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt