wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-09-24| Geodezja, Prawo, Instytucje

GGK powołał zespół doradczy ds. standardów

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski w ubiegły piątek (21 września) powołał Zespół ds. oceny regulacji prawnych związanych ze standardami technicznymi wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. To już piąte gremium eksperckie ustanowione przez nowego GGK.


GGK powołał zespół doradczy ds. standardów
W jego skład wchodzą:
1. Dorota Pawłowska-Baszak (wykonawca geodezyjny) – przewodniczący
2. Adolf Jankowski (GUGiK) – zastępca przewodniczącego
3. Joanna Parada (GUGiK) – sekretarz
4. Aneta Seremet (GUGiK)
5. Wiesław Szymański (GUGiK)
6. Jarosław Somla (GUGiK)
7. Katarzyna Chałka (GUGiK)
8. Marek Kłopotek (lubelski WINGiK)
9. Alicja Meusz (dolnośląski WINGiK)
10. Radosław Smyk (wykonawca geodezyjny)
11. Jarosław Formalewicz (wykonawca geodezyjny)
12. Zbigniew Ogrodowski (SGP)
13. Robert Pajkert (SKP)
14. Rafal Kraska (GIG)
15. Daniel Polkowski (PGK)
16. Leszek Piszczek (PTG)
17. Rafal Szulejko (LSG)
18. Krzysztof Jaroniec (wykonawca geodezyjny)
19. Marcin Bąk (wykonawca geodezyjny)
20. Paweł Hanus (AGH)
21. Mariusz Chlebowski (geodeta powiatowy w Olesku)
22. Robert Szewczyk (AR Kraków)
23. Józef Iwanicki (PW)
24. Bogdan Wolak (UWM)
25. Wiktor Salamaga (wykonawca geodezyjny)
26. Marek Ślązak (zastępca naczelnika Wydziału Geodezji i Kartografii w Mińsku Mazowieckim)
27. Alicja Kulka (WODGiK Katowice)

Przypomnijmy, że wcześniej GGK Waldemar Izdebski powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu,
do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej,
do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Uczą się. Za darmo.
 4 
odpowiedz zgłoś
GUGiK chyba ma zamiar opanować ten zespół.Aż 6 osób z GUGiKu. Ciekawe po co?
 4 
odpowiedz zgłoś
~weteran Przewodnicząca nic nie będzie ogarniać. Ona będzie się lansować. Ta Pani to królowa lansu i balansu. Widać to jak na dłoni. Szkoda, ponieważ w zespole jest wiele zacnych osób, które przy innej konfiguracji mogłyby coś fajnego wypracować. No i zgadzam się z twierdzeniem, że zespół jest za duży.
 13 
 3 
odpowiedz zgłoś
udziały- 15 - niewykonawcy: 11 urzędników, 4 akademików; 11 - wykonawcy 6 wykonawcy niezrzeszeni, 5 wykonawcy pod szyldami rożnych stowarzyszeń. wolałbym 15:11 dla wykonawców... jeżeli to powszechna w polskiej geodezji prawidłowość to nie dziwne że "nos dla tabakiery.." niemniej trzymam kciuki za wszystkich ponieważ zawsze domniemywam dobrą wolę ;)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Geodezja Najgorzej mają młodzi którzy myślą O uprawnieniach. Leśne dziadki i tak już nie czytają tych zmian. A ze zmianami to jest tak że praktyka biję zawsze teorię.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
za duży ten zespół ...mam obawy, czy przewodnicząca to ogarnie ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
a którzy to geodeci z Piotrkowa Paweł powiedz znasz któregoś
 2 
odpowiedz zgłoś
Paweł skoro jesteś Paweł to wiesz a nie wiemy. Chyba że jest was dwóch ty i twój brzuch. ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Geodeci z Piotrkowa Eh... jakże szlachetnie, że zaproszono największych geodetów mojej umiłowanej Rzeczypospolitej.... wiemy, kto pod pseudonimami opluwa innych na tym forum :( Przecież sami na siebie pluć nie będą :) Życzę powodzenia i niech nie obrażają się niewinni
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
członek to brzmi dumnie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
im więcej członków zespołu, tym trudniej cokolwiek zdecydować. Proponuję, aby każdy kolejny zespół liczył dwa razy więcej członków niż poprzedni.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
Nie ma problemu. To niech może w takim razie zastępcy dyrektorów w GUGiK przestana zarabiać więcej niż GGK ? Taki przykład z ostatniego geodety.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
;) - Tutaj popieram działania urzędu żeby nie było wynagrodzeń. To nie klub znajomych królika albo spółka skarbu państwa, żeby dotować wybranych. Rozumiem, że właściciele firm jadą za swoje, urzędnicy i naukowcy za nasze, a koledzy ze stowarzyszeń to niech najwyżej się oskładkują i zbiorą ściepę na wyjazd do Warszawy. To wyeliminuje prezesów jednoosobowych stowarzyszeń i innych, którzy myśleli, że można żyć z zespołów zamiast z fachowej pracy.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
~515 a nie jest tak ze w Polsce nie można pracować za darmo ? Ustawa z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw wyraźnie tego zabrania.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
wreszcie jest szansa dla geodetów wykonawców, żeby pokazali na co ich stać. Są sami najlepsi i najaktywniejsi, więc proszę, znają problemy od 7 lat, czas działać. Moim zdaniem doskonałe zagranie polityczne wrzucić Pana Radosława i Leszka do zespołu, bo nie będą mogli więcej uprawiać krytykanctwa. Zwłaszacza, że obok siedzą koledzy z drużyny, więc i mit o reprezentowaniu tych innych tu nie przejdzie. Wycofać też się nie mogą, teraz muszą coś zrobić.
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
Może potrzebują tylu wykonawców, zaprawionych w noszeniu słupków betonowych po krzakach, żeby miał kto stoły przed obradami poustawiać?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
@Marek Ale po co określać termin skoro za rok wybory i wszystkie zespoły tak jak poprzednie wygasną z powodu kolejnej migracji geodezji między resortami i ministrami. To akurat jest bardziej niż prawdopodobne. @~ Tu masz rację, może do gwiazdki wpadną na tą wielką "innowacyjną" myśl. Mnie cieszy fakt dużej liczby wykonawców w zespole, choć w sumie Panowie z GSP, PGK, GIG itp. to chyba nie są już Wykonawcami, jak mniemam z tej listy powyżej przedstawionej.
 1 
odpowiedz zgłoś
Niech to nikogo nie boli bo zespół nie otrzymuje wynagrodzenia ani nawet zwrotu za bilet na PKS i bułkę. Nadarza się okazja, żeby zweryfikować zapisy tego nieszczęsnego rozporządzenia, więc nie ma co stękać tylko przyglądać się jego pracom i prowadzić dialog z zespołem za pośrednictwem stowarzyszeń. Nikt tego za nas nie zrobi bo na geodezji znają się tylko geodeci.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
obstawiam , że szanowne grono po długich i burzliwych obradach stwierdzi, że zmiany są potrzebne.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Dobrze, ale... Niestety Zespół nie dostał żadnego terminu, w którym powinien przedstawić wyniki swoich prac i zalecenia na przyszłość... czyli może się za kilka lat okazać, że niestety nic sensownego nie uzgodniono. Oby było zupełnie odwrotnie:) Myślę także, że to jest dobry czas, żeby do poszczególnych członków Zespołu lub bezpośrednio do GUGiK przekazywać swoje opinie nt. standardów. Zachęcam do tego, żeby nie tylko narzekać, ale wykazać się chęcią zmiany, bo nikt za nas tego nie zrobi.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Oddać EGiB co do EGiB należy Obecne Rozp. w sprawie standardów (dalej w skrócie "gniot") miesza zagadnienia technologiczne z bardzo ważnymi, wymagającymi (i drażliwymi) sprawami dotyczącymi punktów i granic działek (wznowienia, ustalania). Gniot traktuje te sprawy lekceważąco, jako jakieś tam sobie zagadnienie "załatwiane" przy okazji (!) najważniejszego (w opinii gniota) zagadnienia - pomiaru sytuacyjnego (na przykład przy mapie do celów proj.). Niech gniot odda te sprawy do przepisów dotyczących rozgraniczania nieruchomości oraz EGiB. Obawiam się, że grono (zespół) jest za szeroki i obrady mogą być trudne, ale może się mylę.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
W składzie nie widzę śląskiego WINGiK'a. To pomyślna wiadomość.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
w tzw. geodezji od lat mamy raczej do czynienia z deregulacją prawną, a nie regulacją. w sumie, to we wszystkich dziedzinach życia tak jest.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Czym się różni wykonawca od wykonawcy geodezyjnego? ;)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Oryginał zarządzenia. https://goo.gl/Tc6zbr
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak jeszcze ktoś z geoforum kto napisał ten "artykuł" nauczy się czytać to zobaczy że ten zespół został powołany w celu oceny regulacji prawnych a nie ds. przygotowania rozporządzenia ws standardów. To tak zwany fakenews.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Znowu któryś z tzw. wykonawców przyjdzie w spodniach od dresu i wypłowiałej koszulce. Kto to to ich nawpuszczał?
 12 
 3 
odpowiedz zgłoś
A sal w GUGiKu starczy na te zespoły ? Przy tym składzie sugeruje raczej klatkę MMA.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
28 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS