wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-07-10| Geodezja, Software, Instytucje

GGK powołał zespół ds. EGiB

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski powołał Zespół do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków. To już czwarte gremium eksperckie ustanowione przez nowego GGK w ostatnich trzech tygodniach.


GGK powołał zespół ds. EGiB

Nowy zespół ma przeanalizować aktualne otoczenie prawne i zdiagnozować przyczyny przedłużające proces informatyzacji zasobów EGiB oraz przedstawić zalecenia do dalszych działań.

W jego skład wchodzą:
• Paweł Hanus (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) – przewodniczący,
• Rafał Władziński (GUGiK) – zastępca przewodniczącego,
• Renta Piłat (GUGiK) – sekretarz,
oraz członkowie:
• Dorota Pawłowska-Baszak (wykonawca geodezyjny),
• Andrzej Bielasty (Geo-System),
• Krzysztof Borys (Geobid),
• Wojciech Dyakowski (łódzki WINGiK),
• Dariusz Felcenloben (Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu),
• Karol Kaim (OPGK Gdańsk),
• Karol Koss (Starostwo Powiatowe w Bytowie),
• Tadeusz Lasota (Geopolis, Comarch SA),
• Jacek Łaguz (Geomatyka-Kraków),
• Robert Łuczyński (Politechnika Warszawska),
• Dariusz Maślany (Starostwo Powiatowe w Wołominie),
• Alicja Meusz (dolnośląski WINGiK),
• Ludmiła Pietrzak (Stowarzyszenie Geodetów Polskich),
• Paweł Pręcikowski (Hexagon),
• Mirosław Puzia (śląski WINGiK),
• Jan Schnerch (Łódzki Ośrodek Geodezji),
• Jarosław Wesołowski (Systherm Info),
• Jarosław Zembrzuski (GUGiK).

„W związku z przedłużającym się procesem informatyzacji zasobów ewidencji gruntów i budynków zachodzi pilna potrzeba przeanalizowania aktualnego otoczenia prawnego w celu zdiagnozowania przyczyn takiego stanu rzeczy i wypracowania ewentualnych zaleceń co do dalszych działań, w wyniku których proces informatyzacji zostanie skutecznie zakończony” – czytamy w komunikacie na stronie GUGiK.

Przypomnijmy, że wcześniej GGK Waldemar Izdebski powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu,
do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do ness bliżej obrazując to tak jak by powołano zespoł ds kardiologii a zaproszono okulistów, pediatrów, ginekologów, stomatologów, prezesów firm farmaceutycznych i JEDNEGO kardiologa - więc wiadomo że nie będzie miał siły przebicia pomimo ogromnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego EGIB akurat w tym zespole nic nie zyska (bo liczą się bazy danych a co za tym idzie pieniądze), bo kto by sobie zaprzątał głowę osnową katastralną...
odpowiedz zgłoś
. tylko jaki jest cel zespołu, a no przyspieszenie informatyzacji w żadnym razie poprawa stanu EGiB, bo jak będzie szybko to wiadomo jaka będzie tego jakość..niestety
odpowiedz zgłoś
Ness... ale Ci ludzie już pracowali razem w poprzednim Zespole Doradczym. Był tam nawet Podzespół do spraw ewidencji. Poza firmami informatycznymi dopuszczonymi do zespołu przez GGK pozostali mieli szanse już cokolwiek, coś chociaż minimalnego, stworzyć. Znasz jakąś propozycję która byłaby zmianą jakościową a nie jedynie przesuwaniem kompetencji albo zmianą kosmetyczną tego co już jest. Bo ja nie, a zaręczam Ci że znam efekty ich prac doskonale. I jeszcze jedno. Krytykowanie na tym etapie nie jest dyskredytowaniem tego co zrobili bo tego po prostu nie ma. Krytyka dotyczy tego co się stało. Został powołany Zespół w określonym składzie, do określonego celu. I właśnie dobór składu i wyznaczenie celu podlega obecnie ocenie. Odbieranie prawa do takiej krytyki ze strony środowiska jest odbieraniem mu (środowisku), de facto, uznania kompetencji w sprawach które są przedmiotem jego funkcjonowania.
odpowiedz zgłoś
No ok ... Tylko że jesteśmy prawie dwie dekady w plecy i setki milionów
odpowiedz zgłoś
@weteran Skoro do tej pory 382 przedstawicieli organów prowadzących nic nie zrobiło dla poprawy jakości EGiB w skali globalnej, to dlaczego miałoby zrobić teraz? Są przedstawiciele starostw (Kłodzko, Bytów, Wołomin i Mińsk (R.Władziński prosto z PODGiK) - widocznie tyle wystarczy. Pozostali to: przedstawiciele firm dostarczających systemy do prowadzenia EGiB (jaki lobbing? Tak, ale nie w pejoratywnym znaczeniu. Jak inaczej chciałbyś kupić dobry samochód, gdybyś nie mógł porozmawiać z przedstawicielem kilku marek? Ponadto jest 2 WINGiK-ów - też dobrze. To osoby, które trochę wiedzy mają chyba nt. EGiB? I są przedstawiciele uczelni - osoby, które znają problem EGiB od strony teoretycznej, ale i po części praktycznej (śledzę ich prace). No i są przedstawiciele wykonawców: dużych (OPGK Gdańsk) i małych (p. Pawłowska-Baszak). Więc zespół zdywersyfikowany :-) Dajmy im popracować, a później albo pochwalimy, albo skrytykujemy :-)
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
no i ... Odwiecznie obecny w GUGiK Hexagon - Intergraph. :)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Lobbing sprawdziłem członków zespołu pod kątem posiadania uprawnień z zakresu 2. I wyszło, że 14 na 21 osób ma uprawnienia z zakresu drugiego. Nie mają w ogóle uprawnień: Rafał Władziński (GUGiK) nie figuruje w rejestrze; Andrzej Bielasty (Geo-System) nie figuruje w rejestrze; Krzysztof Borys (Geobid) nie figuruje w rejestrze; Tadeusz Lasota (Geopolis, Comarch SA) nie figuruje w rejestrze; Jacek Łaguz (Geomatyka-Kraków) nie figuruje w rejestrze; Paweł Pręcikowski (Hexagon) nie figuruje w rejestrze; Jarosław Wesołowski (Systherm Info) nie figuruje w rejestrze; W zespole 6 osób (prawie 30%) to szefostwo w firmach informatycznych. Dla mnie to ordynarny lobbing wysokiej rangi urzędnika państwowego. A przedstawicieli organów prowadzących w 382 jednostkach EGiB tylko 3 osoby a powinno być 100%. Nic z tego nie będzie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
STOP patrząc na skład komisji to brakuje tam tylko kobiety z brodą...."Wiem,o czym mówię". Zastanawiam się w jaki sposób przedstawicie największych firm oraz kilku znajomych GGK uzgodni miedzy sobą jednolity sposób wymiany danych. Do dnia 04.08.2018 system GEO-MAPA nie spełnia żadnych standardów wymiany danych (GML). Wykonawcy prac geodezyjnych są zmuszani do wykupienia licencji do opracowania danych do przekazania do PZGIK. Ufam, że powstanie komisja weryfikacyjna do spraw rozliczeń GUGiK.
 2 
odpowiedz zgłoś
szkoda że miażdżąca przewaga jest teoretyków, którzy nie byli w terenie i nie mają pojęcia praktycznego odnośnie prac prawnych, oraz na czym się obecnie pracuje (zniszczona osnowa katastralna, modernizacje egib za mln które są bezwartościowe, oraz największa zgroza to weryfikatorzy którzy narzucają swoją interpretację przepisów)
 2 
odpowiedz zgłoś
weź Pan idź Pan z tym sagikiem, bo się jeszcze nie-geodeta dochtór Klimek przyplącze, jak się dowie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
SAGiK już był. Oby ta komisja była przydatniejsza i miała moc sprawczą...
 2 
odpowiedz zgłoś
teraz wejdzie unia i wyprostuje nam wszystkie granice, wzorem słynnego banana. znafcy tematu będą musieli wprowadzić obog granic prawnych, ewidencyjnych itd. jeszcze unijne lub bananowe. powstaną nowe podręczniki a prezes powoła kolejne zespoły do prostowania granic. będą poszukiwali standardów i wzorca banana, który zamrożą w lodówce IoT w podziemiach gugiku.
 2 
odpowiedz zgłoś
już można zwijać zabawki opzz fozz poskarżył się do unii na prawo geodezyjne:D Teraz wejdzie unia, cała na biało i nam tu w tym archeo zaprowadzi lewackie porządki. Chyba Piszczki zapomnieli, że unia jest bardzie komunistyczna niż nasze prawo:o
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
zozol masz rację, to nie twoja ręka. "My jesteśmy tutaj, a tamci tam gdzie stało zomo, . Cała Polska z was się śmieje ... itd" widzę to na codzień w mediach, więc masz rację, nikt ci niczego nie udowodni, insynuacje i obrażanie mogę być dalej bezkarnie realizowane.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
A kto pisał o GGK potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Przedstawiłem ci pewne prawdy życiowe dość ogólne. To ty obrażasz GGK wskazując że go dotyczą. Ja szanowny kolego tego nie napisałem. Poza tym nie mogą dotyczyć GGK bo to organ. Tak wiem nie rozumiesz tego pojęcia. Napisałem też o członkach zespołu że to fajerzy albo cwaniacy. Nie definiuje kto do jakiej grupy należy. Może to np sami cwaniacy. Ot takie krótkie zajęcia z logiki. Więc nie wkładaj mi w usta rzeczy których nie napisałem.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
@QQQ , a dziwi Cię to, jak się wszystkie sroki za ogon trzyma? w innych powiatach geodeci powiatowi są mocno zapracowani, a w tym jednym chyba pracy jest mało, skoro można dorabiać po uniwersytetach i to odległych. nie wyskoczysz przecież na wykladzik z Kłodzka do Wrocławia w przerwie obiadowej w starostwie.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
zozol rozumiem, że możesz swobodnie obrazić wszystkich dookoła od ggk po zaproszonych ludzi do zespołów i masz ku temu jakiekolwiek prawo? Kto ma takiego gostka poważnie traktować?
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
Farsa!!!! Zamnim powołano do zespołu "powiatowych" powinni dobrze skontrolować stan baz EGiB w ich powiatach. Powołano "doktorka" z pow. kłodzkiego, gdzie jest chyba najgorszy syf i bałagan w całej południowej Polsce.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Poranek widzisz w życiu nauczyłem się jednego. Jak ktoś donosi na innych to trzymaj się od niego z daleka bo nigdy nie wiesz kiedy zacznie donosić na ciebie. Dziękuję za szczegółową analizę motywacji dla jakich pisze na geoforum ale dla mnie kapuś to kapuś i żadne stanowisko jakiekolwiek by piastował tego nie zmieni. A za darmo w zespołach to pracują albo frajerzy albo cwaniacy którzy chcą coś ugrać.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Jak to nie ma geodetów ? A Gdańsk (trochę słabo ciągną) ale zawsze.
 1 
odpowiedz zgłoś
Może się ktoś w GUGiKu zająć reanimowaniem geoportalu w trakcie przerwy między pisaniem na geoforum. Ortofotomapa leży.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
@zozol Widzę, że GGK nie powołał cię do żadnego zespołu i masz problem. Ale codziennym wylewaniem frustracji na forum nic nie osiągniesz.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Druga sprawa to jak się miewają projekty GUGIKu ? Też będzie jakiś zespół czy w końcu ktoś się nimi na poważnie zajmie ? Na razie jakaś cisza w tej materii a czasu nie zostało już dużo.
 3 
odpowiedz zgłoś
Fajnie by bylo jak już zgromadzono prawo na stronie GUGIKu żeby pan GGK sobie je poczytał. Uwzględniając szczególnie jakie zadania nałożono na GGK. Zespoły i ich cele się nie wpisują w ten zakres wykorzystaniem danych zajmują się bowiem klienci. Więc może zamiast tej zabawy wystarczy na początek przejrzeć co zapisano w prawie. Nie za dużo wymagam ?
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Trudno być prorokiem we własnym kraju ... lepiej zatem powołać zespół ekspertów, który będzie mówił jedynym prawidłowym głosem, z góry uzgodnionym. Przy okazji rozmyje się odpowiedzialność, a jak trzeba będzie szukać odpowiedzialnego - powie się, przecież eksperci tak powiedzieli. BTW... GGK musi teraz spędzać mnóstwo czasu żeby czytac wszystkie te komentarze :)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
są badania naukowe http://tiny.pl/g6qjm na temat ludzi uprawiających działalność w poniższych komentarzach. Jeszcze nic nie zrobili a już wiadomo że źle
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
grunt to zajac właściwą pozycje A mi na reke jest ten caly paraliz sluzby geodezyjnej hehe. Nigdy nie bylo lepiej nam wykonawcom. Kasa idzie bokiem a ci idioci tłuką sie o stolki. Tak trzymac !!
 2 
odpowiedz zgłoś
doświadczenia zebrane w gugik i własne przeżycia prezes opisze w opasłej monografii pt. "dobre praktyki w zespołach problemowych gugik - traktat o logice rozmytej."
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Zespół i po zespole A gdzie są przedstawiciele pozostałych organizacji: GIG, PGK, SKP, PTG, LSG ? Dlaczego tylko SGP ma reprezentację ? Widać dla GGK liczy się tylko jedna, czyli jego własną organizacją.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
gugikowe kukielki Daj spokoj zastepcy napewno fajna babka, a ze troche nie w temacie trudno. Nie trzeba byc w koncu lekarzem zeby leczyc ludzi ????
 2 
odpowiedz zgłoś
Posiedzenie zespołu będzie wyglądało tak https://bit.ly/2KMPEDV
 2 
odpowiedz zgłoś
Dowcip o 3 kopertach Ustępujący Dyrektor dał swojemu następcy 3 koperty i mówi: "Jak zaczną się problemy otwórz pierwszą kopertę i postępuj wg wskazówek, to pozwoli Ci przetrwać pierwszy kryzys. Jak przyjdzie drugi kryzys zrób tak z drugą kopertą, a trzecią zachowaj na trzeci kryzys. Po roku w firmie widać, że jest źle ? załoga przybita, wyniki kiepskie. Dyrektor stwierdził, że otwiera pierwszą kopertę. A tam tekst: "Zwal wszystko na poprzednika" Ucieszył się z prostej rady i dawaj rozkręcać kampanię 'co ten mój poprzednik zawalił'. Starczyło na jakiś czas, ale po jakimś czasie znów nastroje się pogarszają. No to otwiera drugą kopertę a tam rada: "Powołaj zespół i ogłoś plan wielkich reform". Tak też zrobił. W firmie się powstały nowe zespoły, idee iskrzyły, z czaszek dymiło. Ale po jakimś czasie okazało się, że reform nie ma albo są na gorsze. No to stwierdził: "Zobaczymy co jeszcze radzi mój poprzednik". Otwiera trzecią kopertę a tam rada: "Przygotuj 3 koperty dla swojego następcy"
 13 
odpowiedz zgłoś
Trochę brakuje mi w zespołach zastępcy GGK - wiadomo że mogłaby dużo wnieść w zakresie rozwiązania problemów z EGiB.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
^ Absurdalny pomysl powolywania zespolow ktore za jakis czas przestana istniec = brak kompetencji po stronie urzedu centralnego w zakresie interpretacji potencjalnych zmuian prawa = paraliz funkcjonowania sluzby w calym kraju. Powtorka z rozrywki. Zmuany w ustawie pgik w zwiazku z wdrozeniem dyrektywy inspire tez przygotowywaly zespoly. Skutki ich pracy wszystkim odbija sie czkawką a urzad centralny nie potrafi odniesc sie do najprostszej zmiany prawa. Panie Prezesie zlituj sie Pan!
 4 
odpowiedz zgłoś
Dobra decyzja ;) Jak się ma podjąć dobrą decyzję, to się ją podejmuje. Jak się ma podjąć złą decyzje, to powołuje się zespół ekspertów.
 8 
odpowiedz zgłoś
Zapomniałeś o dyrektorze handlowym Hexagonu. Jak wiadomo handel rozwiąże wszystkie problemy z EGiB.
 3 
odpowiedz zgłoś
prezes Waldemar działa. jestem ciekaw, jakie stanowisko jest w stanie wypracować ten zespół? już widzę te robocze spotkania przy kawie. panie doktorze, panie profesorze, pani inspektor wojewodzka,panie inzynierze... może kawki, a ciasteczko? o czym to my dzisiaj... a, o egib. hmmm, co my się przejmujemy - wykonawcy wszystko poprawia. :-)))))
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
Czyli rozumiem tak traktujecie członków zespołów. No cóż na ich miejscu byłoby mi trochę przykro ale każdy sam decyduje jak mogą traktować go inni.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldku jest jeden odźwierny chętny, proszę niech Pan mu zrobi tę przyjemność i powoła do jakiegoś zespołu na ciecia.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Taką drogę wskazał nam kiedyś przewielebny Waldemar od listów otwartych. Chcąc uczcić jego trud i znój w śledzeniu wszelkich nieprawidłowości w GUGIKu powinniśmy kontynuować jego dzieło. Zacna to bowiem sprawa i wielce jak widać przez polityków poważana. I powołujemy zespoły jak najwięcej zespołów.
 8 
odpowiedz zgłoś
weteran jak śmiesz przychylny komentarz tutaj wrzucać! Jakim prawem?! Tu się ujada, a nie pochwala.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
a mi się podoba ten przyjęty przez GGK schemat działania.Dobór osób do zespołów generalnie nie jest przypadkowy.Pomijam wyjątki.Ale to tylko wyjątki. Tak trzymać.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Stan danych nie? Powiedz to powiatom, które dalej prowadzą mapę ewidencyjną w formie analogowej... A do systemów i baz danych wolą się nie dotykać jakby to była święcona woda...
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Zauważcie jednak że problemem jest jedynie przedłużający się proces informatyzacji a nie stan danych czy samo funkcjonowanie systemu ewidencji. Jeśli ktoś myśli że to ma mieć jakiś związek z geodezją to się chyba grubo myli. Ta ilość osób w zespole dotyczącym problemu którego przyczyna, dla środowiska zawodowego, jest oczywista już od dawna to ma chyba służyć jedynie jako zasłona dymna dla ukrycia prawdy. Przed politykami przed którymi jest odpowiedzialny GGK. Ot i cała prawda o zespole.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Jestem w zespole którego podpis jest pod komentarzem. Też go sobie powołałem bo tak mi się chciało. Teraz zamiast roboty jak wiadomo powołuje się zespoły. Dostosowuje się więc do konwencji. Też możesz sobie powołać, np zespół wspierania duchem pana Waldemara na geoforum albo zespół kiszenia ogórków. To podobno rozwiązuje wszystkie problemy.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Zespół do spraw gaszenia światła w GUGIKu Jakie my? A w którym zespole jesteś powołany? Chyba że w żadnym?:) Siejesz ferment i tyle, nic konstruktywnego. Byle sąsiadowi krowa zdechła.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
No tak my się mamy brać do roboty a GGk powoła sobie zespół i pójdzie na obiadek. 4 tygodnie 4 zespoły. Innych efektów brak. A rozkazywać to możesz sobie kolego swojej starej.
 4 
 8 
odpowiedz zgłoś
do ssss zawód mi się podoba nie podoba mi się, że Ci ludzie przynajmniej większa cześć cały czas rządzi, to jak myślisz coś zmieni na lepsze czy na gorsze.
 4 
odpowiedz zgłoś
nie da się czytać tych komentarzy. Poziom jak w obronie sądów, demokracji czy konstytucji Kwaśniewskiego i Kalisza. Piszcie do Micka Jaggera niech stanie w obronie stanu status quo. Nic nikomu nie pasuje. Brać się do roboty. Gospodarka kwitnie a zawód nie jest przyszłościowy, więc jak komuś się nie podoba to niech się zajmie innym biznesem.
 18 
 10 
odpowiedz zgłoś
nie tego oczekiwaliśmy "zwiazanych z rozwojem", "zwiazanych ze wspomaganiem" do #$%!!ołowatych tematów powoływane sa zespoły a prawdziwe problemy załatwiajcie sobie sami
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
przecież jest Ludmiła Pietrzak ona zna się na wszystkim, jest wykonawcą geodezyjnym, no i główny ggk lansują, że jest wykonawcą to będzie dobrze, ja bym się nie martwił. Przecież generalnie nie jest źle tylko kasy w systemie brakuje.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
. powiatów jak powiatów, ale z geodetów wykonawców tylko jedna osoba widzę
 2 
odpowiedz zgłoś
I tylko powiatow nie zaprosili aby wygodnie dało się je sądzić. Czy ktoś z państwa u góry jest gotowy powiedzieć politykom że skopali prawo a poprawkami tylko zwiększali koszty. Czy może bardziej to wina powiatów bo jakby miały geo-map albo inny soft poszczególnych członków zespołu to by było och i ach i wszystko już dawno byłoby zrobione ;)
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
53 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS