wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-07-05| Geodezja, GIS, Mapy, Ludzie, Instytucje

GGK powołał zespół ds. adresów

Nowy główny geodeta kraju Waldemar Izdebski powołał już trzeci zespół ekspercki – zajmie się on sprawami związanymi ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej oraz udostępnianiem tych danych w infrastrukturze informacji przestrzennej.


GGK powołał zespół ds. adresów

Przewodniczącym zespołu został Rafał Władziński (zastępca dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK), a jego zastępcą – Zbigniew Malinowski (prezes firmy Geo-System). Sekretarzem będzie zaś Marcin Leończyk (GUGiK).

Poza tym w składzie zespołu znaleźli się: Mirosław Bartos (Geosystems Polska), Tomasz Giętkowski (Comarch SA), Marcin Grudzień (GUGiK), Natalia Kowalska (GIAP), Damian Krysian (Gison), Krzysztof Luszowiecki (Inspe-Projekt), Agata Miazga (Ministerstwo Cyfryzacji), Marcin Nejman (HERE Poland), Łukasz Olek (Urząd Miasta Wrocławia), Sebastian Podlasek (GISPartner), Jarosław Wesołowski (Systherm-Info), Kajetan Wojsyk (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia) oraz Joanna Zalewska (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego).

Przypomnijmy, że wcześniej GGK Waldemar Izdebski powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu.

Zarządzenie GGK ws. powołania zespołu

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prośba o zadanie Panie Prezesie czy my pracownicy GUGiK dostaniemy jakieś zadania? 4 tygodnie nic nie robimy a w kolejnych zespołach są obce osoby. My dostajemy pensje z budżetu Państwa i jesteśmy gotowi do pracy.

Acha czyli zespół powstał dla dobrego samopoczucia wszystkich. Za to zagrożone projekty GUGIKu leżą sobie i po oddaniu 170 mln czekamy aż wyziona ducha. To może zespół do spraw ratowania projektów GUGIKu w składzie prezes i kierownicy projektów pan Waldemar ustanowi. Może to jest jednak nieco ważniejsze ?

pfff co wy się tu rzucacie na forum, zaraz powołamy komisję śledczą do spraw zespołów i wszystko będą śpiewać przed kamerami. Nasi posłowie już są gotowi w blokach startowych złożyć taką propozycję.

wystarczająco konretnie wybacz stary, ale zadałem pytanie jako pierwszy, więc twoje konkrety ktoś może sobie skolejkować i obsłużyć po odpowiedzi na moje pytanie.

Widzę przedstawiciela ministra cyfryzacji więc pytam na projekt RPA było bodajże 1.5 mln co się z nimi stało. Za to wszystko płaci państwo skoro coś osiągnięto po co to dublować ?

Pytanie drugie ile osób jest zatrudnionych w GUGiK ? Dziwnym trafem widzę zazwyczaj te same nazwiska i jest tych ludzi kilkunastu. Co robią pracownicy GUGIK i jak jest to związane z zadaniami ustawowymi organizacji. Patrzac na darmową siłę w zespołach rozumiem że część pracowników otrzyma inne zadania a nie będzie patrzeć jak inni pracują ?

RPA? a co ma GUGIK do tego? Pytaj profesora dyrektora.

Dobra to czas na konkrety. Cele ogóle i szczegółowe na stół. Jeśli nie ma, kiedy będą. Jaki jest stan projektu RPA. Ile pieniędzy skonsumowani, jakie osiągnięto efekty i wnioski. Gdzie mogę to znaleźć?

adresy prychłem ze śmiechu.... a tu tyle innych ważniejszych rzeczy do zrobienia.

geodeta3 dobrze prawi a 5 ostatnich postów jest o niczym. Panowie, może warto, żebyście podjęli trop geodety3 i zastanowili się co my tu wypisujemy. I proszę nie sugerować nickiem, że to pisze Pan Krzysztof z Mazowsza, bo to nie jest fajne.

Tłum robi tylko zasłonę dymną. I tyle.

Bzdety Celem jest wspomaganie. A jakie zadania za tym ida? Czy kibicując zdalnie z drugiego końca Polski można uznać że też wspomagam ggk? Czy może będą ręcznie zasilać w przypadku niewydolności systemów?

widać ostatnimi dwoma pozycjami zagadnień do debatowania rozjuszyłeś niektórych.

GUGIK Dla przypomnienia ta instytucja to GUGiK a nie GUG nikogo nie obrażam,więcej kultury

@geodeta drugi No dobrze, idźmy więc tym tokiem myślenia - co konkretnie geodeta-wykonawca może wnieść do tego konkretnie zespołu? Nic nie ujmując, ale porozmawiajmy o faktach. Co w zespole ds. adresów wniesienie wykonawca inwentaryzacji przyłączy i map podziałowych? Poza stwierdzeniem że trzeba zrobić tak, żeby było dobrze?

@Kartograf [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] z mapami hydrocośtam my tu w trudzie i znoju budujemy bazy danych.

GUIGIK Może jutro pojawi się informacja o powołaniu zespołu w skład którego wejdzie chociaż jeden geodeta ? A może prościej zmienić nazwę organu: Główny Urząd Informatyzacji Geodezji i Kartografii. Warto też skorzystać z wiedzy geodetów przy opracowywaniu standardów w zakresie geodezji i kartografii. Nasze dane to wsad dla świata informatyków. Dalej to już tylko obróbki w setkach aplikacji gisowych.

zlikwidować te mapy i oddać ochronie środowiska. Dlaczego geodezja zajmuje się hydrografią? Działek nadal nie mamy zrobione, ale jakieś envi-dmsy nam się zachciewa?

Mapa Hydrograficzna Czekam na powołanie zespołu eksperckiego do Map Tematycznych Hydrograficzna w skali 1: 50 000 , 1 : 10 000 , Mapa Sozologiczna w skali 1: 50 000 Geomorfologiczna, Mapy Topograficzne w skali 1;25 000 1: 50 000 .

a sorry, cofam uwagę. Nie doczytałem, że to inna firma. Czyli jednak po jednej osobie.

Wpuścili lisa do kurnika .

z doswiadczenia dawnych lat wiem że zespół roboczy powyżej 10 osób nie ma sensu. No chyba że to nie jest zespół roboczy.

a ja tam widzę nawet dwóch panów z geo-systemu? Czemu aż dwie osoby? Bo mają najwięcej zasilania zbioru PRG? Jaki był klucz?

@4321 granda nie granda, ale niech produkują za swoje, a nie za mszowe. I najlepiej niech odpowiadają przed klientem, a ich wypłaty wynikają z faktycznego wykorzystania systemu przez klientów to wtedy będą równoprawnym użytkownikiem, a nie na specjalnych zasadach.

GUGiK jednak tak GGK ma nawet obowiązek tam być chociażby na podstawie art. 7a ust. 1 pkt 1 i 6 ustawy PGiK.

taaa , prezes waldemar działa. :-) będziemy mieli bazy i adresy, i standardy... to będzie owocny dla prezesa czas, a potem spokojny o własne interesy, po calkowitym wchłonięciu gugik, powróci do -geo- -systemu-

>>> doskonałe pytanie ma takie same prawo tam być, jak przedstawiciele gugik - żadne. Urząd marszałkowski "wyprodukował" program do adresów, gugik "wyprodukował" program do adresów i teraz są "uczestnikiem rynku" to ich zapraszają. Moim zdaniem granda

Kompetencje ustawowe A co do ewidencji miejscowości, ulic i adresów ma marszałek województwa? Patrz osoba z Urzędu Marszałkowskiego.

A dlaczego brak Geomatyki Kraków? .

29 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS