wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-07-05| Geodezja, GIS, Mapy, Ludzie, Instytucje

GGK powołał zespół ds. adresów

Nowy główny geodeta kraju Waldemar Izdebski powołał już trzeci zespół ekspercki – zajmie się on sprawami związanymi ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej oraz udostępnianiem tych danych w infrastrukturze informacji przestrzennej.


GGK powołał zespół ds. adresów

Przewodniczącym zespołu został Rafał Władziński (zastępca dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach GUGiK), a jego zastępcą – Zbigniew Malinowski (prezes firmy Geo-System). Sekretarzem będzie zaś Marcin Leończyk (GUGiK).

Poza tym w składzie zespołu znaleźli się: Mirosław Bartos (Geosystems Polska), Tomasz Giętkowski (Comarch SA), Marcin Grudzień (GUGiK), Natalia Kowalska (GIAP), Damian Krysian (Gison), Krzysztof Luszowiecki (Inspe-Projekt), Agata Miazga (Ministerstwo Cyfryzacji), Marcin Nejman (HERE Poland), Łukasz Olek (Urząd Miasta Wrocławia), Sebastian Podlasek (GISPartner), Jarosław Wesołowski (Systherm-Info), Kajetan Wojsyk (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia) oraz Joanna Zalewska (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego).

Przypomnijmy, że wcześniej GGK Waldemar Izdebski powołał zespoły:
ds. opracowania standardów i wytycznych związanych z rozwojem wykorzystania danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
do realizacji zadań związanych z rozwojem baz zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu.

Zarządzenie GGK ws. powołania zespołu

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prośba o zadanie Panie Prezesie czy my pracownicy GUGiK dostaniemy jakieś zadania? 4 tygodnie nic nie robimy a w kolejnych zespołach są obce osoby. My dostajemy pensje z budżetu Państwa i jesteśmy gotowi do pracy.

Acha czyli zespół powstał dla dobrego samopoczucia wszystkich. Za to zagrożone projekty GUGIKu leżą sobie i po oddaniu 170 mln czekamy aż wyziona ducha. To może zespół do spraw ratowania projektów GUGIKu w składzie prezes i kierownicy projektów pan Waldemar ustanowi. Może to jest jednak nieco ważniejsze ?

pfff co wy się tu rzucacie na forum, zaraz powołamy komisję śledczą do spraw zespołów i wszystko będą śpiewać przed kamerami. Nasi posłowie już są gotowi w blokach startowych złożyć taką propozycję.

wystarczająco konretnie wybacz stary, ale zadałem pytanie jako pierwszy, więc twoje konkrety ktoś może sobie skolejkować i obsłużyć po odpowiedzi na moje pytanie.

Widzę przedstawiciela ministra cyfryzacji więc pytam na projekt RPA było bodajże 1.5 mln co się z nimi stało. Za to wszystko płaci państwo skoro coś osiągnięto po co to dublować ?

Pytanie drugie ile osób jest zatrudnionych w GUGiK ? Dziwnym trafem widzę zazwyczaj te same nazwiska i jest tych ludzi kilkunastu. Co robią pracownicy GUGIK i jak jest to związane z zadaniami ustawowymi organizacji. Patrzac na darmową siłę w zespołach rozumiem że część pracowników otrzyma inne zadania a nie będzie patrzeć jak inni pracują ?

RPA? a co ma GUGIK do tego? Pytaj profesora dyrektora.

Dobra to czas na konkrety. Cele ogóle i szczegółowe na stół. Jeśli nie ma, kiedy będą. Jaki jest stan projektu RPA. Ile pieniędzy skonsumowani, jakie osiągnięto efekty i wnioski. Gdzie mogę to znaleźć?

adresy prychłem ze śmiechu.... a tu tyle innych ważniejszych rzeczy do zrobienia.

geodeta3 dobrze prawi a 5 ostatnich postów jest o niczym. Panowie, może warto, żebyście podjęli trop geodety3 i zastanowili się co my tu wypisujemy. I proszę nie sugerować nickiem, że to pisze Pan Krzysztof z Mazowsza, bo to nie jest fajne.

Tłum robi tylko zasłonę dymną. I tyle.

Bzdety Celem jest wspomaganie. A jakie zadania za tym ida? Czy kibicując zdalnie z drugiego końca Polski można uznać że też wspomagam ggk? Czy może będą ręcznie zasilać w przypadku niewydolności systemów?

widać ostatnimi dwoma pozycjami zagadnień do debatowania rozjuszyłeś niektórych.

GUGIK Dla przypomnienia ta instytucja to GUGiK a nie GUG nikogo nie obrażam,więcej kultury

@geodeta drugi No dobrze, idźmy więc tym tokiem myślenia - co konkretnie geodeta-wykonawca może wnieść do tego konkretnie zespołu? Nic nie ujmując, ale porozmawiajmy o faktach. Co w zespole ds. adresów wniesienie wykonawca inwentaryzacji przyłączy i map podziałowych? Poza stwierdzeniem że trzeba zrobić tak, żeby było dobrze?

@Kartograf [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] z mapami hydrocośtam my tu w trudzie i znoju budujemy bazy danych.

GUIGIK Może jutro pojawi się informacja o powołaniu zespołu w skład którego wejdzie chociaż jeden geodeta ? A może prościej zmienić nazwę organu: Główny Urząd Informatyzacji Geodezji i Kartografii. Warto też skorzystać z wiedzy geodetów przy opracowywaniu standardów w zakresie geodezji i kartografii. Nasze dane to wsad dla świata informatyków. Dalej to już tylko obróbki w setkach aplikacji gisowych.

zlikwidować te mapy i oddać ochronie środowiska. Dlaczego geodezja zajmuje się hydrografią? Działek nadal nie mamy zrobione, ale jakieś envi-dmsy nam się zachciewa?

Mapa Hydrograficzna Czekam na powołanie zespołu eksperckiego do Map Tematycznych Hydrograficzna w skali 1: 50 000 , 1 : 10 000 , Mapa Sozologiczna w skali 1: 50 000 Geomorfologiczna, Mapy Topograficzne w skali 1;25 000 1: 50 000 .

a sorry, cofam uwagę. Nie doczytałem, że to inna firma. Czyli jednak po jednej osobie.

Wpuścili lisa do kurnika .

z doswiadczenia dawnych lat wiem że zespół roboczy powyżej 10 osób nie ma sensu. No chyba że to nie jest zespół roboczy.

a ja tam widzę nawet dwóch panów z geo-systemu? Czemu aż dwie osoby? Bo mają najwięcej zasilania zbioru PRG? Jaki był klucz?

@4321 granda nie granda, ale niech produkują za swoje, a nie za mszowe. I najlepiej niech odpowiadają przed klientem, a ich wypłaty wynikają z faktycznego wykorzystania systemu przez klientów to wtedy będą równoprawnym użytkownikiem, a nie na specjalnych zasadach.

GUGiK jednak tak GGK ma nawet obowiązek tam być chociażby na podstawie art. 7a ust. 1 pkt 1 i 6 ustawy PGiK.

taaa , prezes waldemar działa. :-) będziemy mieli bazy i adresy, i standardy... to będzie owocny dla prezesa czas, a potem spokojny o własne interesy, po calkowitym wchłonięciu gugik, powróci do -geo- -systemu-

>>> doskonałe pytanie ma takie same prawo tam być, jak przedstawiciele gugik - żadne. Urząd marszałkowski "wyprodukował" program do adresów, gugik "wyprodukował" program do adresów i teraz są "uczestnikiem rynku" to ich zapraszają. Moim zdaniem granda

Kompetencje ustawowe A co do ewidencji miejscowości, ulic i adresów ma marszałek województwa? Patrz osoba z Urzędu Marszałkowskiego.

A dlaczego brak Geomatyki Kraków? .

29 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt