Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-11-21| Geodezja, GIS, Firma

Autodesk i Esri będą integrować BIM i GIS

Twórcy popularnych pakietów AutoCAD oraz ArcGIS ogłosili rozpoczęcie współpracy, która ma usprawnić współpracę użytkowników obu tych platform.


Autodesk i Esri będą integrować BIM i GIS <br />
Od lewej: Jack Dangermond i Andrew Anagnost
Od lewej: Jack Dangermond i Andrew Anagnost

W ciągu najbliższych 30 lat populacja naszej planety wzrośnie o 2,5 mld osób, z których 70% będzie zamieszkiwać miasta. Zwiększy to i tak już wysoką presję na miejską infrastrukturę, wymuszając wydatki rzędu 3,3 biliona dolarów rocznie na jej utrzymanie. By sprostać tym wyzwaniom, należy usprawnić cykl życia infrastruktury – temu właśnie celowi ma służyć partnerstwo Esri i Autodesku.

– To ważne, by przy projektowaniu budynków uwzględniać potrzeby przyszłych pokoleń. Nasza współpraca z Autodeskiem pozwoli zabezpieczyć zrównoważone zasoby dla rosnącej populacji, zadbać o odpowiedzialny wpływ człowieka na środowisko i o lepsze wykorzystanie surowców, a także umożliwić efektywne funkcjonowanie miast – mówi prezes Esri Jack Dangermond.

Zapowiedziana przez obie korporacje ściślejsza integracja oprogramowania BIM i GIS ma zapewnić korzyści przede wszystkim właścicielom infrastruktury, którzy będą mogli ją efektywniej projektować i budować, oszczędzając czas i pieniądze.

– Dzięki współpracy z Esri połączymy zalety GIS-u i BIM-u, co pozwoli naszym klientom budować niemal dowolne konstrukcje w dowolnym miejscu. Naszym celem jest zapewnienie inżynierom i urbanistom możliwości projektowania w kontekście rzeczywistego świata. Pozwoli to rozwijać lepsze i bardziej zrównoważone miasta – komentuje prezes zarządu Autodesku Andrew Anagnost.

Autodesk i Esri planują lepiej zintegrować swoje technologie, tak aby ułatwić łączenie informacji typu BIM i GIS. Korzyści mają dotyczyć przede wszystkim wprowadzenia ułatwień w dostępie poszczególnych uczestników projektu do danych przechowywanych w obu tych środowiskach.

– Bardzo cieszę się z tego partnerstwa – ocenia John Kizior, dyrektor w międzynarodowej firmie projektowej AECOM. – Cenimy takiego innowacyjnego ducha i uważam, że ta współpraca zapewni korzystną synergię oprogramowania, która otworzy nowe możliwości łączenia informacji w cyklu życia infrastruktury – dodaje.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS