Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-11-14| GIS, Software

Najlepsze praktyki w GIS

Piątą edycję najważniejszego wydarzenia w ramach inicjatywy GISforum zdominował praktyczny wymiar rozwiązań do zarządzania informacją przestrzenną. Swoimi doświadczeniami dzielili się użytkownicy oraz twórcy rozwiązań GIS.


Najlepsze praktyki w GIS <br />
fot. Dariusz Gulowaty, fotograma.pl
fot. Dariusz Gulowaty, fotograma.pl

GISforum, które tradycyjnie zostało zorganizowane we Wrocławiu, było podzielone na dwa wydarzenia. 8 listopada odbyły się warsztaty pod hasłem „Dobre Praktyki w GIS”, a 9 listopada konferencja GISforum. W wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele urzędów (centralnych, marszałkowskich, miejskich oraz powiatowych), infrastruktury transportu (drogownictwa, kolejnictwa), branży utilities (wodociągów, gazownictwa), przedsiębiorstw przemysłowych, a także biur projektowych, urbanistycznych i geodezyjnych. Dostawców technologii informatycznych reprezentowały firmy Oracle, Bentley, Graph’it, P.A. Nova, Lenovo oraz SHH.

Warsztaty zdominowały prezentacje na żywo (m.in. aplikacji do ewidencji i zarządzania infrastrukturą, wykorzystania e-usług w rozwiązaniach geoportalowych, tworzenia modeli zabudowy i infrastruktury 3D ze zdjęć, procesu automatyzacji przetwarzania danych GIS) oraz zagadnienia wizualizacji danych 3D. Rozwiązania były prezentowane przez ekspertów z firmy SHH oraz zaproszonych gości. Oracle przedstawił wykorzystanie środowiska Cloud w aplikacjach GIS. Przedstawiciel Lenovo omówił dedykowane rozwiązania sprzętowe dla GIS.

Konferencja GISforum dotyczyła zagadnień związanych z Open Data w GIS, BIM, a także rozwiązań Bentley Systems w tym kontekście (m.in. ProjectWise). Przedstawiciele Urzędu Miasta Lublina zaprezentowali wykorzystanie danych LiDAR w analizach urbanistycznych. Najdłuższa sesja konferencji zdominowana była przez zagadnienia 3D. Robert Lach, członek Rady ds. Infrastruktury Informacji Przestrzennej z Centrum Informatycznego Świerk NCBJ, opowiadał o standaryzacji w budowaniu i utrzymywaniu modeli miejskich 3D. Stanisław Lessaer, wiceprezes firmy P.A. NOVA, zaprezentował koncepcje urbanistyczne w 3D na przykładzie wybranych polskich wdrożeń. Mateusz Naskręt z Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ omówił zakres niedawno uruchomionego projektu stworzenia modelu 3D dla miasta Poznania. Sesję zwieńczyły praktyczne przykłady modeli 3D polskich miast i obszarów turystycznych zaprezentowane przez ekspertów z SHH.


fot. Marcin Ponikowski, GISforum

Organizatorzy dziękują za udział uczestnikom i zapraszają na kolejne wydarzenia w ramach inicjatywy GISforum.

Źródło: SHH


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama