wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-03| Mapy

Z życia regionów: w Nowym Sączu idzie ku lepszemu?

Portal Sadeczanin.info po raz kolejny przygląda się funkcjonowaniu nowosądeckiej geodezji.


Z życia regionów: w Nowym Sączu idzie ku lepszemu? <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

Przypomnijmy, że wcześniej serwis ten donosił o licznych nieprawidłowościach, do jakich miało dochodzić w miejscowym Wydziale Geodezji. Na długiej liście problemów było m.in.: długie oczekiwanie geodetów na obsługę prac, faworyzowanie niektórych wykonawców czy nawet wynoszenie poza budynek starostwa dokumentacji geodezyjnej.

W ocenie starostwa teraz wszystko idzie ku lepszemu. Przede wszystkim udało się skrócić czas obsługi geodetów. Przykładowo, weryfikacja prac trwa teraz przeciętnie 6 tygodni, a nie – jak dotychczas – 14. Z kolei obsługa zgłoszenia pracy skróciła się z 8 do 3 tygodni. Było to możliwe m.in. dzięki zatrudnieniu 10 nowych pracowników. Ponadto na potrzeby Wydziału Geodezji pozyskano dodatkowe pomieszczenia biurowe. Starostwo chce także uruchomić dwa stanowiska pracy do cyfryzacji zasobu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a ZUS trzeba płacić i zarobić co miesiąc Czas wykonania ok. 7 tygodni? I jak tu żyć? A przecież trzeba w firmę zainwestować. Nie wiem ,jakiś samochód do przemieszczania co kilka lat( już nie mówię że nowy), ZUS , koszty oprogramowania, paliwo. To co jest teraz w geodezji, to jakieś jaja. Ile map albo ile robót geodezyjnych trzeba wykonać miesięcznie aby przetrwać? To już jest jakieś nieporozumienie.
 3 
odpowiedz zgłoś
hehehe Jak to powiem klientowi to mnie śmiechem zabije !!! Kompletny brak organizacji i zwichnięte priorytety. Tak jest w całej Polsce bo urzędnicy mają władzę a inwestycje ... co tam inwestycje, ważne, że pensja na czas ! Pozdrawiam
 7 
odpowiedz zgłoś
Żenada ! dwa i pół miesiąca w Ośrodku ... i to pewnie dotyczy najprostszych spraw. WSTYD i tyle. To powinno być załatwiane niemal od ręki. Dziś praca geodety to tydzień a 9 tygodni walenie pieczątki i inne urzędnicze #$%!!y nikomu niepotrzebne !!!
 8 
odpowiedz zgłoś
i właśnie z tego powodu.. ten sztuczny twór stworzony ku uciesze zatrudnionej rzeszy urzędników za kilka lat skończy swój żywot.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Zgłoszenia, weryfikacja Starostwo nie ma się czym chwalić: 3 tygodnie na realizację zgłoszenia i 6 tygodni na weryfikację, przy 10 dodatkowych pracownikach-to bardzo źle świadczy o organizacji pracy. Dlaczego geodeci-wykonawcy muszą to znosić? A gdzie Małopolski WINGiK?
 12 
odpowiedz zgłoś
Patologia 3 tygodnie zgłoszenia prac, 6 tygodni weryfikacja to jest rozbój w biały dzień. W jakim zawodzie tak jest? mapa którą geodeta zrobi w 3 dni urząd przetrzymuje 2-3 miesiące, to jakieś żarty. Zatrudniono 10 pracowników, a przecież jest informatyzacja zasobu, która miała zdecydowanie skracać czas...ale może o to chodziło, żeby zatrudnić ziomków
 2 
 13 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS