wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-09| Geodezja, Instytucje

Z życia regionów: starosta walczy z "szybkimi interesikami"

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące nieprawidłowości w nowosądeckim wydziale geodezji. Starosta Marek Pławiak, który złożył w tej sprawie doniesienie, nie zamierza jednak składać broni – pisze portal Sądeczanin.info.


Z życia regionów: starosta walczy z "szybkimi interesikami" <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

Starosta zawiadomił prokuraturę jesienią ubiegłego roku po licznych skargach na działanie Wydziału Geodezji i Budownictwa oraz kontroli przeprowadzonej w tej jednostce przez małopolskiego WINGiK-a. Początkowo Marek Pławiak dość oszczędnie mówił o zarzutach – miały one dotyczyć „niedopełnienia obowiązków służbowych na szkodę interesu publicznego”. Teraz jednak chętniej dzieli się z lokalnym portalem tym, co miało się dziać w nowosądeckiej geodezji. Mówi m.in. o niebotycznych brakach w dokumentacji geodezyjnej. „Uprzywilejowani geodeci wchodzili sobie do pomieszczeń wydziału, wybierali spośród dokumentów, co chcieli, brali pod pachę i zabierali do domu” – relacjonuje portalowi.

Działania starosty budzą kontrowersje wśród lokalnych geodetów. Jedni go chwalą i bronią, a inni wysyłają na niego donosy. Niezadowolony z decyzji prokuratury Marek Pławiak zapowiada jednak, że się nie podda i już złożył do sądu zażalenie na to rozstrzygnięcie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS