wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-12| GIS, Mapy, Firma

Mapy dla autonomicznych aut wkraczają do Polski

Holenderska firma TomTom ogłosiła, że jej produkty kartograficzne HD Map i RoadDNA zaprojektowane z myślą o autonomicznych pojazdach dostępne są już dla wszystkich autostrad w Europie Zachodniej, w tym w Polsce.


Mapy dla autonomicznych aut wkraczają do Polski

Najnowsze dane przygotowano dla 175 tys. km dróg w 19 krajach*. Razem bazy te zawierają już tym samym dane o 360 tys. km dróg. Wcześniej, w marcu br., TomTom ogłosił bowiem ukończenie prac nad tymi rejestrami dla 185 tys. km autostrad i dróg międzystanowych w USA (bez Alaski i Hawajów).

TomTom HD Map to cyfrowa mapa dróg o bardzo wysokiej szczegółowości uwzględniające nie tylko samą drogę, ale także poszczególne pasy ruchu i obiekty infrastruktury towarzyszącej. RoadDNA jest z kolei rozwiązaniem, które umożliwia lokalizowanie samochodu na drodze z precyzją znacznie większą, niż oferuje przeciętny odbiornik GPS. Pozwalają na to algorytmy korelacji danych pochodzących z sensorów pojazdu (np. radaru) oraz z map TomToma.

– Przygotowanie baz HD Map oraz RoadDNA dla Europy Zachodniej i USA to dla TomToma milowy krok. Umożliwia to producentom sprzętu elektronicznego tworzenie systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz automatycznego kierowania pojazdem, które będą mogły pracować w sposób jednolity w sieciach drogowych różnych krajów – podkreśla Willem Strijbosch, szef działu pojazdów autonomicznych w firmie TomTom.

* we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Irlandii, Szwajcarii, Portugalii, Austrii, Czechach, Polsce, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i San Marino.

Źródło: TomTom, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a czy pieczatkę z uprawnieniami na bramkach trzeba będzie stawiać?

holahola A czołowki kto zmierzy i operat kto złoży.

Leśne Dziadki już czas do geodezyjnego domu starców, kartograficzny produkt TomTom wyprzesz waszą mapę zasadniczą.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt