wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-21| GIS, Mapy, Software

Trzech polskich finalistów w konkursie Hexagonu

Do finału międzynarodowego konkursu IGNITE na aplikację mapową przyszłości trafiły trzy polskie prace.


Trzech polskich finalistów w konkursie Hexagonu

Konkurs „IGNITE – Create the M.App of the Future” jest organizowany przez Hexagon Geospatial we współpracy z HeroX. Jego celem jest wyłonienie najciekawszego projektu innowacyjnej aplikacji mapowej rozwiązującej problem współczesnego świata z jednej z określonych przez organizatora kategorii. Do konkursu zgłoszono ponad 400 prac z całego świata. W pierwszym etapie koncepcje aplikacji oceniane były przez internautów. Rezultaty głosowania poznaliśmy w zeszłym tygodniu podczas konferencji HxGN LIVE Anaheim. Finalistami z Polski zostali:
• Łukasz Lechowski za aplikację .GEO będącą edukacyjną grą strategiczną nawiązującą do znanej gry w kropki. Jej celem jest zwiększenie świadomości obywateli w kwestiach związanych z planowaniem przestrzennym i ochroną przyrody.
• Robert Widz za aplikację POWER.Plant. Za pomocą predefiniowanych algorytmów oraz danych przestrzennych (w tym zdjęć lotniczych lub satelitarnych) program ma generować dla rolników raporty i rekomendacje dotyczące niezbędnych prac rolnych, np. nawożenia, irygacji itp.
• Tomasz Berezowski (Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji) za aplikację Mind M.App (fot.). Rozwiązanie łączy tzw. mapy myśli z klasyczną mapą i ma wspomagać czynności detektywów śledczych w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Zadaniem 20 finalistów konkursu IGNITE jest teraz zbudowanie zaproponowanej przez siebie aplikacji, na co mają czas do końca sierpnia. Zwycięzcę konkursu IGNITE, który otrzyma 100 tys. dol., poznamy w grudniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS