Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-21| GIS, Mapy, Software

Trzech polskich finalistów w konkursie Hexagonu

Do finału międzynarodowego konkursu IGNITE na aplikację mapową przyszłości trafiły trzy polskie prace.


Trzech polskich finalistów w konkursie Hexagonu

Konkurs „IGNITE – Create the M.App of the Future” jest organizowany przez Hexagon Geospatial we współpracy z HeroX. Jego celem jest wyłonienie najciekawszego projektu innowacyjnej aplikacji mapowej rozwiązującej problem współczesnego świata z jednej z określonych przez organizatora kategorii. Do konkursu zgłoszono ponad 400 prac z całego świata. W pierwszym etapie koncepcje aplikacji oceniane były przez internautów. Rezultaty głosowania poznaliśmy w zeszłym tygodniu podczas konferencji HxGN LIVE Anaheim. Finalistami z Polski zostali:
• Łukasz Lechowski za aplikację .GEO będącą edukacyjną grą strategiczną nawiązującą do znanej gry w kropki. Jej celem jest zwiększenie świadomości obywateli w kwestiach związanych z planowaniem przestrzennym i ochroną przyrody.
• Robert Widz za aplikację POWER.Plant. Za pomocą predefiniowanych algorytmów oraz danych przestrzennych (w tym zdjęć lotniczych lub satelitarnych) program ma generować dla rolników raporty i rekomendacje dotyczące niezbędnych prac rolnych, np. nawożenia, irygacji itp.
• Tomasz Berezowski (Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji) za aplikację Mind M.App (fot.). Rozwiązanie łączy tzw. mapy myśli z klasyczną mapą i ma wspomagać czynności detektywów śledczych w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Zadaniem 20 finalistów konkursu IGNITE jest teraz zbudowanie zaproponowanej przez siebie aplikacji, na co mają czas do końca sierpnia. Zwycięzcę konkursu IGNITE, który otrzyma 100 tys. dol., poznamy w grudniu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS