Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-04| Geodezja, GIS, Instytucje

7,5 mln zł oszczędności w projektach GUGiK ze starej perspektywy

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało wdrażanie projektów związanych z e-administracją realizowanych w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wśród nich jest 5 przedsięwzięć GUGiK-u.


7,5 mln zł oszczędności w projektach GUGiK ze starej perspektywy

Jak wynika z zestawienia, wszystkie projekty Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii z 7. osi PO IG zmieściły się w zakładanych ramach czasowych. Ich łączna wartość wyniosła 446 mln zł, z czego rozliczono już 86% tej kwoty, 12% jest w trakcie weryfikacji, a oszczędzono nieco ponad 1,6%. Największe oszczędności (6,4% wartości projektu) stwierdzono w przedsięwzięciu ZSIN I.

Projekt Wartość Wydatki rozliczone Wydatki w trakcie weryfikacji Oszczędności
Geoportal 2 128,1 123,4 2,7 0,5
GBDOT 175,5 171,3 2,8 1,4
TERYT 2 42,0 42,0 0,0 0,0
TERYT 3 28,0 20,0 7,1 1,0
ZSIN I 72,4 28,6 39,2 4,7
RAZEM 446,0 385,2 51,8 7,5

Kwoty w mln zł


Powyższe zestawienie nie obejmuje projektu ISOK, gdzie GUGiK był partnerem (odpowiedzialnym m.in. za wykonanie lotniczego skanowania laserowego kraju), a liderem – Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Jak się jednak okazuje, to przedsięwzięcie nie zakończyło się w terminie. Z wyjaśnień resortu cyfryzacji wynika, że powodem jest niska jakość produktów systemu ISOK i opóźnienia w ich dostarczaniu po stronie wykonawcy, firmy Qumak. Oznacza to, że wydatki poniesione w ramach tego projektu po grudniu 2015 r. zostaną pokryte z budżetu krajowego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS